Khabib Nurmagomedov
blogs.rdxsports.com

Abdulmanap Nurmagomedov: To jedna z najważniejszych walk w historii UFC

Ojciec Khabiba Nurmagomedova uważa, że starcie jego syna z Tony'm Fergusonem to jedna z najważniejszych walk w historii tego sportu.
Abdulmanap Nurmagomedov twierdzi, że choć jego syn stoczył wiele walk w UFC, to najważniejsze starcie dopiero nadejdzie.

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwana walka w historii UFC Khabiba Nurmagomedova (28-0 MMA, 12-0 UFC) z Tonym Fergusonem (25-3 MMA, 15-1 UFC) jest planowana na 18 kwietnia na gali UFC 249. Jest to piąte podejście do tej walki. Cztery wcześniejsze podejścia kończyły się za każdym razem tak samo: jeden z zawodników wypadał z walki.

Rozmawiając z RT Sport, Abdulmanap Nurmagomedov, który również trenuje Khabiba, wie, że ten pojedynek jest niezwykle istotny dla jego syna.

Myślę, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym sporcie. To było zaplanowane cztery razy i odwołane dwa razy z powodu Khabiba i dwa razy z powodu Tony’ego. Miliony fanów na to czekają. W historii UFC nigdy nie było czegoś takiego. To najważniejsza walka w historii UFC. To ważne nie tylko dla mnie, ale także dla mojej republiki, mojego kraju i wszystkich naszych kibiców.

Od momentu zdobycia pasa kategorii lekkiej na UFC 223, kiedy w dominującym stylu pokonał Ala Iaquintę, Khabib dwukrotnie bronił swojego tytułu, poddając zarówno byłego mistrza UFC Conora McGregora i byłego tymczasowego mistrza  Dustina Poiriera. Khabib nadal pokazuje, że stale się rozwija. Zaskoczył nawet McGregora w ich walce UFC 229, kiedy to posłał rywala na deski.

Przez cały ten czas byliśmy w stanie doskonalić nasze umiejętności w różnych aspektach, szczególnie w stójce. Za każdym razem coraz bardziej zaskakujemy (przeciwników). Javier (Mendez) obiecuje zaskoczyć tym razem, ale Khabib nie odbiega od planu swojego ojca.

W kolejnej walce zmierzy się z niebezpiecznym Fergusonem, który jest na fali dwunastu zwycięstw. Ojciec Khabiba wie, że takiego rywala nie wolno zlekceważyć.

Po pierwsze, ma dobrą wytrzymałość, dobrą passę zwycięstw. Nawet jeśli jest w opałach, potrafi z tego wybrnąć. Wszystkie swoje walki kończy poddaniami lub nokautami technicznymi. Ma dobry arsenał. Jest godnym przeciwnikiem, a my się do tego przygotowujemy.

Czy uważacie, że Abdulmanap Nurmagomedov ma rację i walka z “Cucuyem” to jedna z najważniejszych walk w historii UFC?

Zobacz także: KSW 52: Bonusy po gali rozdane

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.