Joe Rogan
Zdjęcie: plantbasednews.org

Joe Rogan: Należy zwolnić wszystkich sędziów!

Po gali UFC 245 ponownie zrobiło się głośno na temat pracy sędziów. Jeden z komentatorów - Joe Rogan uważa, że powinna nastąpić drastyczna zmiana w składzie sędziowskim.

Rogan w swoim podcaście gościł Maxa Hollowaya i nawiązała się dyskusja o pracy sędziów i zasadach punktowania. Komentator przypomniał, że punktacja nawiązuje do boksu, ale w pełni odpowiada wymaganiom MMA.

Jego zdaniem problem jest inny: twierdzi, że arbitrowie którzy nie byli zawodnikami, nigdy nie będą w stanie w pełni oddać przebiegu walki w ich decyzji. Między innymi stąd wzięło się słynne powiedzenie: „nigdy nie zostawiaj walki w rękach sędziów”.

Wiesz co powinni zrobić? Zwolnić każdego i zatrudnić byłych zawodników. Patrząc na nich wiesz, że nie mają pojęcia o tym co dzieje się w klatce. Tylko pobieżnie rozumieją przebieg walki. A to jest nie do przyjęcia na tym poziomie – stwierdził stanowczo Rogan.

To nie pierwszy głos krytykujący pracę arbitrów. Niejednokrotnie oberwało się im także od samego prezesa UFC – Dany White’a.

Przeczytaj także: Felicia Spencer vs Zarah Fairn dos Santos w planach na UFC Norfolk!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane