Rory MacDonald PFL
MMA Fighting

Rory MacDonald podpisał kontrakt z PFL!

Były mistrz Bellatora w kategorii półśredniej nie przedłużył umowy z poprzednim pracodawcą.

Rory MacDonald podpisał kontrakt z PFL. O całej sytuacji poinformowała stacja ESPN, która jest partnerem PFL.

Jestem podekscytowany dołączeniem do PFL, gdzie co roku odbywają się turnieje o pas i nagrodę o wartości 1 miliona dolarów dla najlepszego zawodnika, bez żadnych gier i polityki. Wierzę w format sportowo-sezonowy PFL.

Obecnie nie jest jasne, kiedy MacDonald zadebiutuje z PFL, ale najprawdopodobniej weźmie udział w turnieju ligi w wadze półśredniej 2020, którego główną nagrodą jest 1 mln USD. Wśród półśrednich PFL możemy wymienić takich zawodników jak Ray Cooper III, John Howard, Magomed Magomedkarimov, Rick Story i Bojan Velickovic. Z całą pewnością będzie to duże wzmocnienie dla tej dywizji. Turnieje organizowane przez PFL są niewątpliwie ciekawą formą wyłaniania najlepszych zawodników w dywizji. Dodatkowa nagroda w wysokości miliona dolarów z pewnością działa na zawodników motywująco.

MacDonald walczył ostatnio w październiku, gdzie stracił tytuł Bellatora w wadze półśredniej na rzecz Douglasa Limy. Była to walka rewanżowa. Pierwszy pojedynek wygrał Rory MacDonald. Porażkę poprzedziła wygrana nad Neimanem Gracie i kontrowersyjny remis z Jonem Fitchem. Wszystkie trzy walki były częścią Grand Prix Bellatora w wadze półśredniej.

W trakcie swojej wspaniałej kariery MacDonald wygrał z takimi sławami jak Douglas Lima, Paul Daley, Tarec Saffiedine, Tyron Woodley, Demian Maia, Jake Ellenberger, BJ Penn i Nate Diaz. Jego krwawa batalia z Robbim Lawlerem z pewnością jest znana każdemu kibicowi MMA. Rory legitymuje się bardzo solidnym ogólnym rekordem 21-6-1.  Co ciekawe, siedem walk wygrał przez nokauty, siedem przez poddania i tyle samo przez decyzję. Podobne analogie można zauważyć w ilości przegranych walk – trzy przez decyzję, trzy przez nokauty.

Czy Waszym zdaniem Rory MacDonald dołoży pas PFL do swojej kolekcji?

Zobacz także: Jose Aldo po porażce na UFC 245: To frustrujące

Kategorie
BellatorNEWSPFL

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.