Oficjalnie Jędrzejczyk Zhang

Oficjalnie: Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Weili Zhang w walce o pas na UFC 248

Stało się. Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny spróbuje odzyskać swój pas w walce z nową mistrzynią Weili Zhang.

Oficjalnie. Joanna Jędrzejczyk powalczy z Weili Zhang na UFC 248 w Las Vegas. Od dłuższego czasu mówiło się o tym zestawieniu i w końcu organizacja Dany White’a potwierdziła tą wiadomość. Panie powalczą o pas kategorii słomkowej, który obecnie dzierży Chinka po zwycięstwie nad Jessicą Andrade. Do pojedynku Jędrzejczyk z Zhang dojdzie 7 marca 2020 roku.

Joanna Jędrzejczyk w swojej ostatniej walce rozbiła w pył Michelle Waterson na dystansie pięciu rund. Polka nie dała żadnych szans Amerykance, i tym samym zapewniła sobie pojedynek o pas mistrzowski UFC. Wcześniej również zwyciężyła na punkty z Tecią Torres. Olsztynianka próbowała również swoich sił w kategorii muszej, jednak tam skrzydeł nie pozwoliła jej rozwinąć Valentina Shevchenko, która gładko wypunktowała Joannę.

Weili Zhang weszła przebojem do organizacji UFC. Zwyciężając pewnie z Jessicą Aguilar oraz Tecią Torres. Chinka dość niespodziewanie dostała walkę o pas z silną jak tur Brazylijką, Jessicą Andrade. Mało kto się spodziewał, że walka o pas z 26-letnią zawodniczką z Kurtyby potrwa tak krótko. Reprezentantka Chin zdemolowała mistrzynie w ciągu minuty i tym samym odebrała jej trofeum w pierwszej obronie pasa. Wszystko wskazuje również na to, że problemy wizowe Zhang zostały rozwiązane i po raz pierwszy będzie mogła zadebiutować przed amerykańską publicznością.

Przeczytaj także: Aleksandra Rola komentuje porażkę po KSW 52

Kategorie
NEWSUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane