Dustin Poirier UFC 249
Zdjęcie: morning post china

Dustin Poirier: Chcę walki z Diazem, obojętnie czy w MMA czy w boksie

Były tymczasowy mistrz UFC jest zainteresowany walką z Nate'm Diazem.

Dustin Poirier i Nate Diaz mieli zawalczyć ze sobą już w 2018 roku, jednakże ostatecznie do tego starcia nie doszło. Nie oznacza to jednak, że popularny „Diamond” nie myśli o tym starciu.

Wiem też, że jestem w takim momencie mojej kariery, że byłbym podekscytowany obozem treningowym, zarówno tym bokserskim jak i tym od parteru. To dobry przeciwnik, wpasowuje się w mój styl walki. Dzięki trenerom byłbym świetnie przygotowany. Mógłbym rozstrzygnąć to na swoją korzyść.

– powiedział Dustin.

Ostatnie walki Nate stoczył w limicie wagi półśredniej, natomiast Poirier jest zawodnikiem kategorii lekkiej. Niemniej Dustin wcale nie wyklucza występów w wyższej kategorii wagowej.

Bardzo chcę tej walki.  Mógłbym walczyć w kategorii do 170 funtów. Szczerze, zawalczyłbym w takiej kategorii wagowej, jaką by chcieli. Myślę, że kibicom spodobałaby się ta walka. Ale zobaczymy. To jest walka, której chcę, ale nie wiem, co dalej. Nawet nie wiem, czy ten facet znowu będzie walczył. Nadal szanuję tego faceta jako wojownika. Powiedziałem to w ostatnim wywiadzie i przyznam, że jestem jego fanem. Za każdym razem, gdy będzie walczył, kupię pay-per-view. Będę patrzył jak walczy. On jest wojownikiem. Lubię patrzeć na to, co wnosi do octagonu. Jest zabawnym wojownikiem, na którego można patrzeć

– stwierdził Poirier.

Jeśli walka w formule MMA okaże się niemożliwa, Dustin nie wyklucza starcia w ringu bokserskim.

Byłbym gotów na walkę bokserską, gdyby tego chcieli. Chciałbym, żeby Zuffa Boxing doprowadziła do takiego starcia, jeśli nadarzyłaby się taka okazja. Nate i jego brat zawsze mówili o występach w ringu. Chętnie pokazałbym wam moje umiejętności bokserskie.

Czy Waszym zdaniem kiedykolwiek dojdzie do pojedynku Dustin Poirier vs Nate Diaz?

Zobacz także: Kamil Oniszczuk dołączył do ACA!

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Dodaj komentarz

Powiązane