Efektowni i efektywni w KSW
źródło: KSW

Efektowni i efektywni w organizacji KSW

Ekscytujące walki, efektowne nokauty i piękne poddania są tym, co kibice mieszanych sztuk walki lubią oglądać najbardziej. Przy okazji każdej gali oczekiwanie na takie sytuacje jest ogromne, a tuż po niej czasami trudno wybrać te najciekawsze.
Efektowni i efektywni w KSW, czyli jak zaczęła się historia bonusów.

26 listopada 2011 roku organizacja KSW zdecydowała się wprowadzić wyróżnienia dla zawodników, którzy w trakcie wydarzenia zrobili największe wrażenie. Od tej pory i gali KSW 17 fighterzy mieli okazję wywalczyć nie tylko zwycięstwo, ale również bonus za walkę, poddanie, nokaut lub występ wieczoru.

e

W trakcie pierwszej gali z bonusami walką wieczoru zostało wybrane ekscytujące starcie pomiędzy Janem Błachowiczem i Rameau Thierry Sokoudjou, w którym Polak odebrał rywalowi mistrzowski pas wagi półciężkiej. Nokautem wieczoru popisał się Artur Sowiński, który błyskawicznie, pięknym ciosem podbródkowym, rozprawił się z faworyzowanym Maciejem Jewtuszko. Za poddanie wieczoru uznano natomiast szybkie zwycięstwo Mameda Khalidova na Jesse Taylorze.

Dla Mameda był to dopiero początek przygody z wyróżnieniami za efektowne walki. Zawodnik ten bowiem w całej swojej dalszej sportowej drodze w organizacji KSW wywalczył ich aż dziewięć. Cztery razy Mamed był wyróżniany za poddania, dwa razy za nokauty, a trzy za walki wieczoru. Tym samy Mamed na przestrzeni lat został również królem najlepszych poddań wykonanych w białym ringu lub okrągłej klatce KSW.

Khalidov nie jest jednak jedynym zawodnikiem, który w swojej karierze wywalczył aż dziewięć wyróżnień za postawę w walkach. Drugim, który zdobył taką samą liczbę bonusów jest jego były rywal Borys Mańkowski. Nie powinno więc być zaskoczeniem również to, że ich wspólna walka podczas KSW 39: Colosseum została wybrana starciem wieczoru tej gali. Borys w odróżnieniu od Mameda najwięcej bonusów, bo aż pięć, otrzymał właśnie za walki wieczoru. Poznaniak trzy razy został wyróżniony za poddania wieczoru, a raz otrzymał bonus za występ wieczoru.

r

Następny zawodnik, który zdobył najwięcej wyróżnień za starcia w organizacji KSW, to były mistrz i prawdziwy specjalista od efektownych bojów, czyli Michał Materla. Fighter ze Szczecina zasłynął swoją nieustępliwością w bojach i prawdziwymi thrillerami w okrągłej klatce, co przełożyło się na aż pięć wyróżnień za walki wieczoru. Dodatkowo Materla wygrał trzy bonus za najlepszy nokauty i tym samy z wynikiem ośmiu wyróżnień zajął w bonusowym zestawieniu miejsce drugie.

e

Trzecie miejsce zestawienia piastuje jedyny w tym gronie aktualny mistrz KSW – Tomasz Narkun. Podczas swojej kariery Narkun trzy razy był wyróżniany za nokauty wieczoru, raz za poddania i dwa razy za walki wieczoru. Co ciekawe, oba bonusy za walki wieczoru Tomasz otrzymał za starcia z Mamedem Khalidovem.

Cała czwórka wymienionych zawodników szczęśliwie walczy dalej i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w zakresie efektownych bojów. Wszystko więc wskazuje na to, że kibice będą mieli okazję jeszcze wiele razy oglądać ich niesamowite umiejętności w okrągłej klatce KSW i cieszyć się z ich zwycięstw.

Źródło: KSW

Przeczytaj także: Conor McGregor debiutuje w rankingu wagi półśredniej
Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane