Israel Adesanya Romero UFC 248

Israel Adesanya w pierwszej obronie pasa zmierzy się z “Żołnierzem Boga”!

Sprawdziły się słowa Israela Adesanyi o jego pierwszej obronie pasa z Yoelem Romero. Panowie skrzyżują rękawice na UFC 248.

Israel Adesanya zmierzy się z Yoelem Romero w pierwszej obronie pasa na UFC 248. Takie wieści donosi jeden z największych insajderów MMA na świecie, Brett Okamoto. Pojedynek ten także potwierdziła stacja ESPN.

Israel Adesanya w świetnym stylu wszedł do UFC pokonując po drodze wielu wybitnych zawodników. Na UFC 243 zdobył swój pas w walce z Robertem Whittakerem, nokautując go już w 2 odsłonie tego pojedynku. Izzy po zdobyciu pasa zapowiadał wyczyszczenie kategorii średniej, a następnie przejście do półciężkiej, aby zdetronizować Jona Jonesa. W rekordzie Adesanyi znajdują się także takie nazwiska jak Kelvin Gastelum czy Anderson Silva.

Yoel Romero ma dużo szczęścia, że dostał pojedynek o złoto w wadze średniej. Warto przypomnieć, że Żołnierz Boga jest po dwóch porażkach z rzędu. Przegrywał on bowiem właśnie z byłym mistrzem Robertem Whittakerem, a na ostatniej gali UFC 241 musiał uznać wyższość Paulo Costy. Najcenniejszymi skalpami w karierze Kubańczyka są Chris Weidman, Luke Rockhold oraz Ronaldo Jacare Souza.

Do pojedynku dojdzie 7 marca na gali UFC 248 w Las Vegas.

Przeczytaj także: Masvidal obiera kurs na walkę z McGregorem

Kategorie
NEWSUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane