Usman
Zdjęcie: Bloody Elbow

Kamaru Usman: Szanuję tych, którzy na to zasłużyli

Kamaru Usman uważa, że jest wielu zawodników, którzy bardziej zasłużyli na title shota niż Jorge Masvidal.

Kamaru Usman podczas gali UFC 245 pokonał Colby’ego Covingtona i podkreślił swoją pozycję jako mistrz wagi półśredniej. Nigeryjczyk po tym pojedynku został spytany o potencjalne starcie z Jorge Masvidalem. W odpowiedzi ironicznie spytał: “kto?”.

Jorge w odpowiedzi nagrał film, w  którym wyśmiewa się z Kamaru i nazywa go “sową”. “Gamebred” uznał takie zachowanie za komiczne, bo sam był szczery w swojej wypowiedzi.

Źle mnie zrozumiał. Przyczepił się do słów, że nie wiem kim on jest. Otóż wiem. I nie jestem hejterem. Daję respekt temu, kto na to zasługuje. Są goście, którzy bardziej zasługują na miano pretendenta. Jorge nikogo nie pokonał z top sześć w dywizji. Ja zwyciężyłem z pięcioma zawodnikami z top sześć. Dlatego wtedy tak powiedziałem. Teraz każdy stara się o walkę ze mną. To jest piękne. Nie muszę błagać na Twitterze czy Instagramie. Propozycje walk same przyjdą do mnie – tłumaczy Usman w rozmowie dla MMA Fighting.

Jest coś na rzeczy w słowach Usmana. Jednak trzeba oddać Masvidalowi, że w ostatnim swoim występie pokonał Nate’a Diaza na UFC 244 i sięgnął po pas BMF. Ponadto w 2019 roku w imponującym stylu zwyciężył zarówno z Benem Askrenem, jak i Darrenem Tillem. Dzięki tym wygranym o Masvidalu zrobiło się głośno w mediach.

Przeczytaj też: Donald Cerrone kontuzjowany przed UFC 246?!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane