Dustin Poirier UFC 249
Zdjęcie: morning post china

Poirier: Nie zależy mi wyłącznie na efektownych walkach

Nie mogę mojej kariery opierać wielkimi walkami lub po prostu ekscytującymi - uważa " The Diamond".

Dustin Poirier ma za sobą serię pojedynków z czołowymi gwiazdami dywizji lekkiej. Jednak poległ w jednej z najważniejszych walk – z Khabibem Nurmagomedovem o pas mistrzowski. Mimo to „The Diamond” nie zrezygnował z pogoni za tytułem.

Moim ostatecznym celem jest zostać niekwestionowanym mistrzem świata. Nie mogę tak po prostu kontynuować mojej kariery goniąc za dużymi walkami lub po prostu ekscytującymi. To są rzeczy,  których chcę być częścią. Chcę zabawiać kibiców i wdawać się wielkie bójki, mieć „walkę wieczoru”. Jednocześnie chcę być niekwestionowanym mistrzem świata. Nie chcę, by wszyscy mówili o mnie wyłącznie jako „tymczasowy mistrz”  – powiedział Poirier w rozmowie dla MMA Junkie.

Dustin regeneruje się po urazie biodra. Ale uważa, że jeszcze w tym roku ponownie zapracuje na miano pretendenta.

Jestem nr 2 (w rankingu UFC). Może jedna lub dwie duże walki dzielą mnie od kolejnego title shota. Oczywiście, za każdym razem, gdy zostaję pobity, chcę pomścić te straty. Jestem pewien, że każdy zawodnik to zrobiłby. Tu nie chodzi o zemstę. Chodzi o złoto. Ktokolwiek je ma, to jest moim celem, który chcę dopaść – dodał „The Diamond”.

Warto wspomnieć, że Poirier ma już na koncie zwycięstwa z takimi zawodnikami jak Eddie Alvarez, Justin Gaethje czy Max Holloway.

Przeczytaj też: Dana White ostrzega Paulo Costę: Zwolnij…

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane