Dana White Jacare UFC 249
zdjęcie: yahoo

Dana White: Nie jestem pewny, czy rewanżowa walka Jan Błachowicz vs Corey Anderson wyłoni pretendenta

Głównodowodzący UFC nie dał gwarancji, że zwycięzca rewanżowej walki dostanie titleshota.

Dana White nie podjął jeszcze decyzji, czy walka Jan Błachowicz vs Corey Anderson II wyłoni pretendenta do walki o pas.

Corey Anderson w ostatniej walce znokautował faworyzowanego Johnny’ego Walkera już w pierwszej rundzie pojedynku. „Overtime” znajduje się na fali czterech kolejnych zwycięstw i bardzo liczył, że w kolejnym starciu dostanie szansę walki o pas. Taką szansę dostał jednak Dominick Reyes, który znokautował Chrisa Weidmana. Anderson, który od dłuższego czasu wymieniał się „uprzejmościami” z Jonem Jonesem za pośrednictwem mediów społecznościowych, zareagował bardzo impulsywnie na taki przebieg spraw i zagroził, że nie zawalczy z żadnym innym rywalem. Emocje jednak opadły i postanowił stoczyć rewanżową walkę z Janem Błachowiczem. Pierwsze starcie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Coreya, który nie dał najmniejszych szans Jankowi i stłamsił go swoimi zapasami. Anderson jest przekonany, że ponowna wygrana nad Błachowiczem zapewni mu upragnioną mistrzowską walkę, jednak Dana White nie podziela tej pewności.

Wiem doskonale, że Corey jest zdenerwowany tą sytuacją – nie dostał walki o pas, choć uważa, że na to zasłużył. Nie jestem w stanie powiedzieć, kto będzie kolejnym pretendentem. Przekonamy się kto wygra walkę i jaki będzie miała przebieg.

Warto zauważyć, że Dana White wspomniał wyłącznie o Coreyu Andersonie. Nie wspomniał nawet słowem o Janku i niestety, wygląda na to, że nie jest on brany pod uwagę jako pretendent nawet w przypadku wygranej. Błachowicz wygrał sześć z siedmiu ostatnich walk. Dwie ostatnie wygrane są bez wątpienia najcenniejszymi w karierze – Janek znokautował Luke’a Rockholda i wypunktował Rolando Souzę.

Czy Waszym zdaniem Dana White powinien dać status pretendenta zwycięscy walki Jan Błachowicz vs Corey Anderson?

Zobacz także: Darren Till: Chcę walczyć z najstraszniejszymi

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane