Kowalkiewicz
Zdjęcie: http://wmmarankings.com/

Karolina Kowalkiewicz przejdzie operację oka: Podczas walki nic nie widziałam

Polska zawodniczka w mediach społecznościowych poinformowała fanów o jej aktualnym stanie zdrowia.

Karolina Kowalkiewicz w sobotę walczyła podczas gali UFC on ESPN+ 26 w Auckland. Przegrała z Chinką – Yan Xiaonan, ale w tej chwili od rezultatu ważniejszy jest jej zdrowie.

Po raz pierwszy po walce nie mogę powiedzieć, że jest wszystko okej. Wynik ma mniejsze znaczenie, a najważniejsze jest moje zdrowie. Na początku pierwszej rundzie złamała mi się kostka pod okiem utkwił tam nerw wzrokowy. Nic nie widziałam przez całą walkę lub widziałem podwójnie. Trafiłam do szpitala, gdzie spędziłam cały dzień. Dzisiaj jadę do kolejnych specjalistów. Będę podejmować decyzję czy mogę wracać do Polski czy też będą mnie operować tutaj na miejscu. Ale prawdopodobnie będę musiała zostać, ponieważ lot może być zbyt niebezpieczny ze względu na zbyt duże skoki ciśnienia i mnie straszą, że mogłabym nawet stracić wzrok. A wolałabym jednak widzieć…  – powiedziała zawodniczka w nagraniu wysłanym na media społecznościowe.

Do sytuacji odniósł się też trener Kowalkiewicz – Łukasz Zaborowski, który przyznał na Twitterze, że myślał o przerwaniu walki i był zdziwiony brakiem reakcji lekarza.

 

Przeczytaj też: UFC on ESPN+ 26: Kowalkiewicz całkowicie zdominowana przez Xiaonan

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.