Weterani
fot. przeglad sportowy
Udostępnij:

Weterani mistrzowskich walk w KSW

Na pierwszym miejscu zestawienia zawodników, którzy najczęściej walczyli w starciach o pasy znajduje się Michał Materla. Zawodnik ze Szczecina do dziś siedmiokrotnie toczył mistrzowskie boje. Po raz pierwszy w roku 2012, podczas gali KSW 19 pokonał Jaya Silvę, a na jego biodrach zawisł pas wagi średniej. W kolejnych obronach Michałowi nie sprostali: Rodney Wallace, Kendall Grove, ponownie Jay Silva i Tomasz Drwal.

Pod koniec roku 2015 Materla zmierzył się jednak z Mamedem Khalidovem, który przerwał jego dominację na tronie wagi średniej. Ostatni raz Michał walczył o pas w roku 2019 kiedy to zmierzył się ze Scottem Askhamem. Niestety i tym razem musiał uznać wyższość rywala.

e

Na drugim miejscu pod względem liczby stoczonych walk mistrzowskich znaleźli się: Borys Mańkowski i Tomasz Narkun. Obaj zawodnicy mają za sobą po sześć takich pojedynków. Mańkowski swoją przygodę z pasami zaczął od przegranej walki o pas wagi półśredniej z Aslambekiem Saidovem, w grudniu roku 2012. Dwa lata później zrewanżował się jednak za pierwszą przegraną i odebrał tytuł Aslambekowi. Po tym sukcesie Borys trzy razy obronił tytuł. Nie dali mu wówczas rady: David Zawada, Jesse Taylor i John Maguire. W roku 2017 Mańkowski niespodziewanie zakończył swoje panowanie w wadze półśredniej, po tym jak został pobity przez Roberto Soldicia.

Tomasz Narkun, aktualny mistrz wagi półciężkiej wywalczył swój tytuł w roku 2015 nokautując Gorana Reljicia. Od tej chwili Tomek odprawił czterech pretendentów, którymi byli: Cassio Barbosa de Oliveira, Rameau Thierry Sokoudjou, Marcin Wójcik i Przemysław Mysiala. Co ciekawe, Narkun miał też okazję raz przegrać walkę o pas, ale było to starcie o tytuł mistrza wagi ciężkiej. Polak nie dał rady wówczas  Philipowi De Friesowi.

e

W zestawieniu największej liczby mistrzowskich bojów trzecie miejsce okupuje aż trzech zawodników, a są nimi: Artur Sowiński, Karol Bedorf i Mateusz Gamrot. Wszyscy stoczyli po pięć bojów o pasy. Najwcześniej na mistrzowską drogę wkroczył Artur Sowiński, który w roku 2012 przegrał starcie o pas wagi lekkiej z Maciejem Jewtuszką. Trzy lata później Artur zaatakował wagę piórkową. Pokonał w niej Klebera Koike Erbsta i to na jego biodrach zawisł mistrzowski tytuł. Kilka miesięcy później popularny „Kornik” obronił tytuł w starciu z Fabiano Silvą, ale w tym samym roku utracił go na rzecz Marcina Wrzoska. Artur później miał jeszcze raz okazję dojść do boju mistrzowskiego i ponownie spotkał się w nim z Koike Erbstem, ale tym razem musiał uznać wyższość rywala.

Karol Bedorf w roku 2013 został pierwszym w historii KSW mistrzem wagi ciężkiej. W pamiętnym boju na KSW 24 pokonał wówczas Pawła Nastulę. W trzech kolejnych obronach ulegli mu: Rolles Gracie, Michał Kita i James McSweeney. Dopiero w roku 2016 niespodziewanie to Fernando Rodrigues Jr. pozbawił Karola tytułu mistrza wagi ciężkiej.

Mateusz Gamrot tytuł wagi lekkiej wywalczył 27 maja 2016 roku w konfrontacji z Mansoure Barnaouim i od tej pory nikt nie dał rady mu go odebrać, a próbowali: Renato Gomes Gabriel, Norman Parke i Grzegorz Szulakowski. Co jednak ważne, Mateusz nie tylko zdobył tytuł mistrzowski wagi lekkiej, ale jako pierwszy zawodnik KSW w historii, w jednym momencie dzierżył dwa tytuły. W roku 2018 podjął się wyzwania i zawalczył z Kleberem Koike Erbstem o pasa wagi piórkowej , który po tym starciu zawisł na jego biodrach. Tym samym Mateusz został jednocześnie królem dwóch kategorii wagowych.

r

Już niedługo, bo 21 marca, w łódzkiej Atlas Arenie fani będą mieli okazję zobaczyć kolejny bój o pas. Tym razem w obronie swojego tytułu stanie Roberto Soldić. Będzie to jego piąta mistrzowska walka w KSW, więc po niej dołączy do grona zawodników z największą liczbą mistrzowskich bojów dla organizacji.

Źródło: KSW

Przeczytaj także: Karolina Kowalkiewic przejdzie operacje po kontuzji w walce z Xiaonan Yan

 


Data publikacji: 24 lutego 2020, 15:17
Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *