Masvidal Nate UFC 244
Zdjęcie: bloodyelbow.com

Jorge Masvidal otwarty na zmianę dywizji… „za właściwą cenę”

Mało kto już pewnie pamięta, ale zanim Jorge Masvidal zaczął odnosić sukcesy w UFC jako zawodnik kategorii półśredniej, to rywalizował kiedyś w dywizji lekkiej.

Jednak ostatni raz w niższej dywizji Masvidal walczył w 2015 roku. Mimo to wśród kibiców UFC pojawia się często pytanie: a może by tak zestawić „Gamebreda” z Khabibem Nurmagomedovem? Temat podchwycił Jorge na YouTube.

155 funtów to byłaby taka moja bitwa z wagą. Zazwyczaj ważę około 172 lub 173. Wtedy do pozbycia się mam około sześciu procent tkanki tłuszczowej. Straciłbym sporo wody. A to powoduje, że nie byłbym w zbyt dobrej formie przed samą walką. W półśredniej mogę pozwolić sobie na większą eksplozywność. Częściej i na dłużej. W 155 byłoby inaczej – stwierdził Masvidal.

Mistrz BMF nie przekreślił jednak szans, by zejść z wagą.

To nie znaczy, że nie udałoby mi się wypełnić limitu. Chętnie bym to zrobił, bo czuję, że nigdy nie dostałem uczciwej szansy na pokazanie się w tej dywizji. Zanim przeszedłem do UFC pokonałem wielu zawodników wysokiej klasy. Nigdy nie dostałem okazji do starcia z kimś z top 10. Jeżeli uczciwie by mi zapłacili, tyle ile jestem wart to zrobiłbym to – powiedział.

Przeczytaj też: Kamaru Usman: Jorge Masvidal? Nie zasługuje na walkę ze mną!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane