gaethje
usatoday

Justin Gaethje: Jestem w świetnej pozycji do walki o tytuł

"The Highlight" wierzy, że dzieli go jedna walka od uzyskania miana pretendenta do mistrzostwa wagi lekkiej.

Justin Gaethje ma za sobą serię trzech zwycięstw. Do tego każdy pojedynek kończył w pierwszej rundzie, za co był nagradzany bonusami od UFC. On sam jednak obrał zdecydowanie wyższe cele. Wierzy, że wkrótce będzie mógł się zmierzyć z wygranym starcia Khabib Nurmagomedov – Tony Ferguson. Mimo to jest gotowy na to, że będzie musiał jeszcze zapracować na title shota.

Myślę, że czekanie na rezultat walki Khabib – Tony nie jest realistyczne i muszę szerzej na to patrzeć. Prawdopodobnie będę musiał jeszcze raz zawalczyć. Sądzę, że pojedynek z Conorem McGregorem byłby odpowiedni do tego, by rozgryźć kto bardziej zasługuje na title shota – stwierdził Gaethje.

Stwierdzenie 31-letniego Amerykanina nie bierze się bez powodu. Niedawno Dana White sugerował, że to właśnie McGregor jest następnym w kolejce do miana pretendenta. W ostatnim występie Irlandczyk szybko rozprawił się z doświadczonym Donaldem Cerrone.

To wybór McGregora. On wybiera z kim chce walczyć. Ale miałby świadomość, że jeśli pokonałby mnie, to nikt – ani Khabib, ani Ali Abdelaziz nie będą mogli poddawać pod wątpliwość, że zasługuje na walkę o pas – dodał Gaethje – jestem teraz w świetnej pozycji do title shota. Ale byłby to też odpowiedni moment na starcie z Conorem. Myślę, że szanse na to są całkiem spore.

Przeczytaj też: Khabib Nurmagomedov opuścił USA i wrócił do Rosji!

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane