Dana White UFC 249
Zdjęcie: Dazn

Dana White potwierdza: gale na prywatnej wyspie i w lokalizacji UFC 249

Sternik UFC zdradził konkretne plany organizacji na najbliższe miesiące.

Od kilku tygodni całe środowisko MMA ma problemy z organizacją gal w związku z pandemią koronawirusa. Wygląda jednak na to, że tymczasowo kłopoty rozwiązało UFC.

Będziemy mieli walki co tydzień. Brakuje dnia lub dwóch byśmy sfinalizowali gale na prywatnej wyspie. Tam będziemy samolotami ściągać zawodników z różnych krajów, bo nie możemy sprowadzać osób z zagranicy do USA. Ale mamy własne samoloty, pracujemy jeszcze nad infrastrukturą – zapowiedział prezydent UFC Dana White w rozmowie dla “TMZ Sports” – Wszyscy będą kilkukrotnie testowani. Upewnimy się, że sportowcy, ludzie z komisji, sędziowie czy produkcja są zdrowi i bezpieczni.

White odpowiedział też na krytykę wobec Khabiba Nurmagomedova. Rosjanin kilka dni temu oficjalnie wycofał się ze startu podczas gali UFC 249.

Khabib był w centrum tego wszystkiego, ale świat się zmieniał z dnia na dzień a ja szukałem lokalizacji. To nie jest ani jego wina, ani kogokolwiek. Na coś takiego nigdy nie można się przygotować – stwierdził.

Warto podkreślić, że wyspa ma być wsparciem do organizowania walk z zawodnikami spoza USA. Organizacja wciąż pracuje nad lokalizacją gali UFC 249, która również ma zostać zarezerwowana na najbliższe dwa miesiące. Jedno jest pewne – White chce wrócić z cotygodniowymi wydarzeniami co jest dobrą wiadomością dla fanów MMA.

Przeczytaj też: Pełna rozpiska walk na UFC 249 ujawniona!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane