UFC 249

UFC 249 i przyszłe gale podczas pandemii koronawirusa – wszystko co fani powinni wiedzieć

Dana White nie zamierza dać za wygraną i wprowadzi specjalne kontrole oraz zasady obowiązujące podczas gal UFC.

Dana White oraz ludzie współpracujący z organizacją UFC odbyli specjalny meeting, na którym ustalono w jaki sposób będą funkcjonowały gale w czasie pandemii koronawirusa na świecie.

Sternik organizacji oczywiście nie zdradził wszystkich środków bezpieczeństwa, ale kilka z nich powiedział dla Kevina Iole z yahoo.com.

Oto lista środków bezpieczeństwa podczas przyszłych gal UFC:
  • Jedynie pracownicy UFC będą wpuszczani do środka, ale każdy z nich będzie poddawany „zaawansowanym” badaniom medycznym.
  • Liczba lekarzy na UFC zostanie podwojona oraz zostanie stworzone specjalne centrum dla tych zawodników, którzy będą potrzebować natychmiastowej pomocy.
  • Bieżnie i sauny będą zainstalowane w pokojach zawodników, żeby ułatwić im ścinanie wagi przed walką. 
  • Eventy są zamknięte dla fanów, ale mała grupa dziennikarzy zostanie wpuszczona na gale
  • Żaden z pracowników sprzątających nie ma wstępu do pokoju zawodnika po zameldowaniu. Specjalne kosze na brudne ręczniki i tego typu będą znajdować się na korytarzu.
  • Komentatorzy UFC będą mieli oddzielny pokój do komentowania pojedynków, ale nie będą na przeciwko oktagonu.
  • Bezpieczny dystans będzie zachowany, ale także w pomieszczeniu nie będzie więcej niż 10 osób.

Zawodnicy mają także być badani na obecność Covid-19 podczas tygodnia przed samym eventem, natomiast nie jest sprecyzowane, kto i w jaki sposób będzie wykonywał testy. Wykonanie takiego badania nie jest bowiem łatwe, wymaga wiele rodzaju testów i zasobów.

Niejasna jest także sytuacja z obecnością 10 osób w jednym pomieszczeniu. Podczas trwania pojedynku praktycznie jest to niemożliwe do zrobienia. Mianowicie, jeśli dodamy sztab zawodnika, lekarzy, komentatorów, kamerzystów oraz personel UFC – to mało prawdopodobne, że będzie mniej niż 10 osób.

Przeczytaj także: Jacare Souza obawia się o swoje zdrowie przed UFC 249

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane