Baysangur Edelbiev
Zdjęcie: ACA

Baysangur Edelbiev zapowiada: ACA latem wróci do Polski

W tym roku planowaliśmy zrobić trzy gale w Polsce. Pandemia plany pokrzyżowała - mówił Baysangur Edelbiev w programie "Oktagon Live" na Kanale Sportowym.

Edelbiev w trakcie programu potwierdził, że przynajmniej jedna gala ACA w 2020 roku odbędzie się w Polsce. Nie zapowiedział konkretnej daty, lecz będzie to koniec sierpnia lub początek września. Ogółem rosyjska organizacja na ten moment planuje około dziesięciu wydarzeń.. Przy okazji dyrektor opowiadał o pracach nad ściąganiem kolejnych zawodników.

Cały czas staram się pozyskać nowych zawodników. Niestety w Polsce nie ma zbyt wielu wolnych, którzy mogą coś wnieść. Ostatnio prowadziliśmy dużo negocjacji, ale postanowiłem, że się na razie wstrzymam z pozyskiwaniem kolejnych. Z racji, że mamy ponad 300 zawodników na kontraktach, a każdy musi przynajmniej jedną szansę na walkę w tym roku otrzymać – stwierdził Edelbiev.

Prawdopodobnie poznaliśmy także jedno z pierwszych zestawień na kolejną galę w Polsce. Jeżeli dojdzie do finalizacji planów, to latem zobaczymy starcie Daniela Omielańczuka z Mukhamadem Vakhaevem o mistrzostwo wagi ciężkiej ACA.

Nie zabrakło również tematu Andrzeja Grzebyka. Były podwójny mistrz FEN ostatecznie przeszedł do KSW, ale jak sam wyjawił – miał też ofertę z ACA. Rosyjska organizacja jednak wycofała się z negocjacji.

Część osób mogła to odebrać, że wiedzieliśmy iż on idzie już do KSW. Ale ja nie bawię się w gierki. Zasada była prosta: jeżeli on chce do nas przyjść, to minimum informacji o naszej organizacji mógł uzyskać. Najwidoczniej nie sprawdził choćby, że mamy kontrakt telewizyjny z TVP do końca roku. A to przeszkadzało z jego umowami. To tylko świadczy o tym, że nie był zainteresowany przejściem do nas. Na pewno też trochę grał naszą ofertą negocjując z KSW – mówił Edelbiev.

Przeczytaj też: Edelbiev o problemach z koronawirusem: Wszyscy przez to cierpimy

Kategorie
ACANEWS

Leave a Reply

Powiązane