Baysangur Edelbiev
Zdjęcie: ACA

Edelbiev o problemach z koronawirusem: Wszyscy przez to cierpimy

Zastanawiałem się jak zawodnicy odbiorą decyzję. Sytuacja była ciężka - przyznał menadżer ACA Baysangur Edelbiev.

Podczas kolejnej gali ACA w Warszawie, 24 kwietnia mieli zawalczyć m.in. Daniel Omielańczuk czy Piotr Strus. Jednak, podobnie jak inne eventy rosyjskiej organizacji, została tymczasowo odwołana przez pandemię koronawirusa.

Oni się szykowali, bo zostało koło półtora miesiąca do gali. Ale przyjęli to ze zrozumieniem, bo nie była to ani nasza, ani ich wina. Tak się wydarzyło i wszyscy na tym cierpimy – mówił Edelbiev w programie „Oktagon„.

Postaramy się utrzymać dotychczasowe kontrakty. By dostawali przy następnych walkach 100 procent gaży. Wiem, że inne organizacje próbowały rozmawiać z zawodnikami, by nie wypłacać całości. Co do ACA 108 tak się złożyło, że w Polsce koronawirus rozwijał się dwa czy trzy tygodnie wcześniej niż w Rosji. Były rozmowy, by kartę z Warszawy przenieść gdzieś do Rosji. Ale z taką rozpiską nie było sensu, by ją zrobić w Moskwie czy Sankt Petersburgu, ponieważ była ona idealnie dopasowana pod polski rynek. Teraz w Rosji wprowadzono godzinę policyjną, po 20.00 nie można wychodzić w ogóle z domu, więc nie będziemy promować tych gal w najbliższym czasie – dodał.

W trakcie programu padły także pytania o Khabiba Nurmagomedova. Miał on walczyć z Tonym Fergusonem podczas gali UFC 249, 18 kwietnia. Ale ostatecznie wycofał się z tego pojedynku.

Khabib ma bezpośredni kontakt z Władimirem Putinem. Sądzę, że jakby powiedział „słuchaj, muszę lecieć do Stanów”, to by się tak stało. Ale było duże napięcie. Zamknęli klub w którym trenował. Wrócił do Dagestanu, bo powiedzieli mu, że tej gali nie będzie w USA. Potem prawdopodobnie szykował się na Emiraty Arabskie. W końcu okazało się, że UFC 249 ma mieć jednak w Stanach. Najwidoczniej wszystkie te zmiany wybiły go z rytmu. W moim odczuciu nie jest teraz zbyt chętny do tej walki – stwierdził Edelbiev.

Przeczytaj też: ACA przesuwa terminy gal, m.in. w Warszawie

Kategorie
ACANEWS

Leave a Reply

Powiązane