Jotko Anders
Zdjęcie: twitter.com/AllSportsPy

UFC on ESPN 8: Pokaźna wypłata dla Krzysztofa Jotki

Krzysztof Jotko otrzymał jedną z najwyższych wypłat za galę UFC on ESPN 8.

Polak podczas sobotniej gali wystąpił w głównej karcie wydarzenia. Jednogłośną decyzją sędziów pokonał Eryka Andersa. Jotko za te zwycięstwo otrzymał 108 tysięcy dolarów. Rozbija się to na 54 tys. dolarów za samą walkę i drugie tyle za wygraną.

Najwyższą gażę otrzymał Alistair Overeem. Jego konto wzbogaci się o 400 tys. dol. za pokonanie Walta Harrisa w drugiej rundzie podczas main eventu. Oczywiście nie może to dziwić w jego przypadku, bowiem Overeem to weteran MMA i wciąż duże nazwisko w UFC. Na nim i Harrisie opierała się promocja gali UFC on ESPN 8.

W czołówce zestawienia są jeszcze Claudia Gadelha, Cortney Casey i Daniel Ige. O ile obecność w topie Gadelhy czy Ige’a nie są zaskoczeniem, to lekką niespodzianką może być wysoka wypłata dla Casey. Ona walczyła w karcie wstępnej wydarzenia.

Należy podkreślić, że te kwoty nie obejmują tradycyjnych bonusów, które Dana White ogłasza po gali. Zazwyczaj jest to podstawowa gaża, ustalona przez UFC i reprezentantów zawodnika plus pieniądze uzależnione od rezultatu.

Przeczytaj też: UFC on ESPN 8: Harris nie był w stanie odpowiedzieć na ciosy! Overeem triumfuje

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane