Zdjęcie: mmafighting.com

Antonio Rogerio Nogueira kończy 19-letnią karierę trylogią z Shogunem

Antonio Rogerio Nogueira zakończy karierę po trzecim pojedynku z Shogunem. Zawodnicy zmierzą się 25 lipca na czwartej gali z cyklu Fight Island.

Podjęcie tej decyzji dla zawodnika z Brazylii nie było proste:

Myślę, że nadszedł już czas na mnie. Będę robił swoje rzeczy, zupełnie inne od tego co robiłem do tej pory jednak myślę, że dam radę szybko zaadoptować się do nowego życia, bez walk i ciągłych treningów. Może będę częściej chodził na yogę i medytował? Będę trenerem, mam swój zespół, których mogę trenować, więc jest w porządku. Może znalezienie nowych mistrzów zaspokoi pragnienie zwycięstwa.

 

 

 

Minotouro (23-9-0) przyznaje, że posiadanie innych projektów, takich jak wiele franczyz zespołu Team Nogueira w całej Brazylii, wpłynęło na jego wyniki w ciągu ostatnich kilku lat, ale nie wini się za to. W końcu opieka nad tymi projektami pozwoliła Nogueirze na wygodniejszą karierę po zakończeniu zmagań w oktagonie. 

Brazylijczyk na temat jego walki z Mauricio “Shogun” Rua (26-11-1) powiedział, że ich walki zawsze były wielkimi widowiskami:

Shogun i ja zawsze toczyliśmy świetne walki. Na UFC 190 nasza walka była Fight of the Night, natomiast nasze starcie z 2005 roku jest jednym z najlepszych w historii PRIDE. On i ja to gwarancja świetnego pojedynku.

Trenowałem różne rzeczy do tej walki. Podejmę ryzyko. Zmienię strategię. Będę bardziej agresywny, idę po nokaut. Nie mogę tutaj mówić o mojej strategii, ale na pewno spróbuję zakończyć tę walkę nokautem lub poddaniem.

Przeczytaj też: „TO SPOWODUJE, ŻE GAETHJE BĘDZIE WYGLĄDAŁ JAK WŁÓCZĘGA” – HOOKER O POTENCJALNEJ WYGRANEJ Z POIRIEREM

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane