Dan Hooker
Zdjęcie: UFC.com

„To spowoduje, że Gaethje będzie wyglądał jak włóczęga” – Hooker o potencjalnej wygranej z Poirierem

W sobotę kolejna gala UFC. Tym razem w walce wieczoru Dan Hooker zmierzy się z Dustinem Poirierem.

Potencjalna wygrana „Hangmana” może spowodować, że mocno skomplikuje się sytuacja w dywizji lekkiej. Poirier w jednym z ostatnich pojedynków zdołał pokonać Justina Gaethje… który aktualnie jest tymczasowym mistrzem w tej kategorii.

Jeżeli ktoś Cię znokautuje, to oczywiste jest iż życzysz mu potem sukcesu. Bo to sprawi, że przegrany będzie w lepszej pozycji. Gdybym pokonał Poiriera to Gaethje będzie wyglądał jak włóczęga. A on tego raczej nie chce. Natomiast sądzę, że w samym pojedynku szanse rozkładają się 50-50 – stwierdził Hooker w rozmowie dla Submission Radio.

Słowa Dana pokazują, że z respektem podchodzi do swojego najbliższego oponenta. Ale on sam jest też świadom swoich umiejętności.

Wiem, że jest silnym bokserem. Jest też mocnym zapaśnikiem, a do tego ma duże doświadczenie. Ale ja sądzę, że jestem bystrzejszy w niektórych płaszczyznach – mówił.

Hooker w ostatnich walkach budował coraz mocniejszą pozycję w UFC, choć jest trochę niedoceniany w analizach ekspertów. W poprzednich pojedynkach pokonał takich zawodników jak James Vick, Al Iaquinta czy Paul Felder.

Przeczytaj też: UFC przygotowało nowy termin walki Vicente Luque vs Randy Brown

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane