Cynthia Calvillo
Zdjęcie. UFC.com

Cynthia Calvillo: Jessica Eye oszukiwała robiąc wagę

Cynthia Calvillo w minioną sobotę wróciła do dywizji muszej, by zmierzyć się z Jessicą Eye w main evencie gali UFC on ESPN 10.

Eye miała wyraźne problemy z ustaniem na wadze podczas ceremonii ważenia. Oficjalnie zmierzono jej ćwierć funta więcej (126.25) niż dozwala limit. Calvillo uważa jednak, że jej rywalka oszukiwała podczas robienia wagi.

Wiedziałam, że będzie olbrzymia. Nie zrobiła wagi i bądźmy szczerzy – w rzeczywistości przekroczyła ją znacznie więcej. Jej trener wysłał nam sms-a, że będzie brakować 3,5 funtów. Więc w rzeczywistości walczyłam z kimś, kto był w dywizji koguciej, a nie muszej – stwierdziła Calvillo po gali.

Co ciekawe nie tylko Cynthia zauważyła, że przeciwniczka była znacznie ponad limitem. Eye oberwało się na Twitterze również od Joanne Calderwood. Wywołało to konflikt między paniami, padło nawet wyzwanie do walki.

Jestem wojowniczką. Również zdarzyło mi się w przeszłości, że przekroczyłam limit. Każdy zaakceptował potem starcie, ale ja zamknęłam się w hotelu i płakałam kilka godzin. Nie biegałam z uśmiechem na twarzy. Koniec końców lubię Jessicę. Ale te problemy z wagą nie należały do przyjemnych rzeczy. To jak sobie z tym poradziła – to nie było fajne – podkreśliła Cynthia.

Ostatecznie w sobotę to Calvillo była górą w bezpośrednim starciu w klatce. Wygrała po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Przeczytaj też: Wraca pomysł walki Zabita Magomedsharipova z Yairem Rodriguezem

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.