Zabit
Zdjęcie: MMA Hispania

Wraca pomysł walki Zabita Magomedsharipova z Yairem Rodriguezem

Do bardzo ciekawego zestawienia w dywizji piórkowej może dojść podczas gali UFC 29 sierpnia.

Zdaniem agencji prasowej Tass.ru za kilka tygodni dojdzie do starcia Zabita Magomedsharipova z Yairem Rodriguezem. Panowie mieli zmierzyć się ze sobą we wrześniu 2018 roku, przy okazji gali UFC 228. Rodriguez wypadł jednak z rozpiski przez kontuzję. Do karty skoczył Brandon Davis, którego zresztą Magomedsharipov potem pokonał.

Rosjanin przebojem wtarł się do organizacji Dany White’a Ma na koncie serię czternastu zwycięstw, a w UFC walczy od 2017 roku. Oprócz Davisa zdołał pokonać doświadczonych Jeremy’ego Stephensa czy Calvina Kattara. W przeszłości występował m.in. dla organizacji ACA, gdzie posiadał tytuł mistrzowski.

Rodriguez także może pochwalić się dobrym „CV”. Z UFC jest związany od 2014 roku. Brał udział w pierwszej edycji programu The Ultimate Fighter Latin America. Na starcie kariery w USA odnotował kolejne sześć zwycięstw. Został zatrzymany przez Frankiego Edgara podczas gali UFC 211 w 2017 roku. Ale potem zdołał odnieść jeszcze wygrane m.in. z Chan Sung Jungiem czy Stephensem.

Przeczytaj też: UFC on ESPN 10: Cynthia Calvillo wypunktowuje Jessicę Eye

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.