UFC on ESPN 10: Cynthia Calvillo wypunktowuje Jessicę Eye

W walce wieczoru, Cynthia Calvillo wyraźnie wypunktowała przeciwniczkę.

Cynthia Calvillo odnotowuje trzecie zwycięstwo w swoich ostatnich czterech walkach. Tym samym udanie debiutuje w nowej dla siebie kategorii muszej kobiet.

1 runda
Wymieniają się ciosami oraz kopnięciami na środku oktagonu, ale delikatnie częściej trafiającą wydaje się Calvillo, która wyprzedza przeciwniczkę w większości kombinacji. Zdarzyły się dwa momenty, w której Eye przechwyciła kopnięcia rywalki, ale nic z takowych nie wynikło. Trwają wymiany, głównie pięściarskie z których dalej wychodzi celniej Cynthia.

2 runda
Ponownie widzimy wymiany pięściarskie, z których celniej wychodzi Cynthia Calvillo. Eye używa również niskiego kopnięcia. Po chwili Cynthia postanawia się zmienić płaszczyznę i skutecznie łączy technikę zapaśniczą, kładąc Jessicę na plecach. Ta po pewnym czasie wraca na nogi, ale rywalka  toruje sobie drogę do zajścia jej za plecy. Po pewnym czasie przepla ground’n’pound z tej pozycji z próbami duszenia. Eye nie daje się jednak w żaden z tych sposobów skończyć.

3 runda
Obie zawodniczki odnotowują sukcesy w obszarze bokserskim. Wydaje się że znowu to Calvillo trafia nieco częściej, dodatkowo karcąc przeciwniczkę niskim kopnięciem i próbuje backfista. Cynthia wyraźnie złapała rytm w stójce, trafiając z coraz większą częstotliwością, choć po pewnym czasie i Jessica zaczyna się odwdzięczać. Calvillo decyduje się na zmianę płaszczyzny, i jak w poprzedniej odsłonie, udaje jej się to. Próbuje gilotyny, ale po chwili puszcza ją i decyduje się zajść za plecy. Do końca rundy nie daje się przetoczyć, w samej końcówce spuszczając jeszcze kilka ciosów.

4 runda
Calvillo po trafieniu kilkoma ciosami decyduje się od razu sprowadzić walkę do parteru. Po chwili ponownie udaje jej się zajść za plecy, z góry okładając przeciwniczkę z ciosami, jednocześnie polując na rear naked choke. Po pewnym czasie Eye udaje się jednak wydostać z tej fatalnej pozycji, wracając za nogi. Trafia tam kilkoma ciosami i broni desperackiego już nieco obalenia Cynthii. Jessica jest stroną celniejszą i wywierającą presję. W końcówce kilkoma ciosami udaje się trafić również reprezentantce AKA.

5 runda
Obie fighterki chętnie korzystają z ciosów prostych, choć nieco precyzyjniejsza z początku wydaje się Jessica, która odwołuje się także do ciosów na korpus. Calvillo trafia kilkoma kombinacjami 1-2, w środkowe części rundy to ona staje się nieco celniejsza, trafiając nawet backfistem. Calvillo idzie po obalenie w ostatniej minucie, spuszczając z góry mocne g’n’p,próbując też gilotyny. Bez skutku, nie trafia jednak w konsekwencji na dole. Spuszcza kolano w klinczu i ucieka z niego. Jeszcze kilka wymian ciosów prostych w końcówce.

Sędziowie jednogłośnie wskazali na Cynthię Calvillo w stosunku 49:46, 49:26, 48:47

Przeczytaj także: UFC on ESPN 10: Eye vs Calvillo – wyniki na żywo

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.