Zdjęcie: newsbreak.com

Menadżer potwierdza: Oskar Piechota został zwolniony z UFC

Piechota po czwartej przegranej z rzędu dla największej organizacji MMA został zwolniony z tejże organizacji.

Na ostatniej gali UFC Oskar Piechota (11-4-1) został znokautowany przez Marca-Andrgo Barriaulta (12-4-0). Była to jego czwarta porażka z rzędu. Jak się okazuje był to jego ostatni pojedynek w amerykańskiej federacji, o czym poinformował jego menadżer, Paweł Kowalik, w programie „Koloseum”:

Musimy powiedzieć szczerze, że trzy ostatnie pojedynki Piechoty pozostawiały wiele do życzenia. Na ten moment jest to jego koniec przygody z UFC, ale mam nadzieję, że nie definitywny i uda się jeszcze wrócić do „Ligi Mistrzów”

Menadżer z MMA Cartel nie krył również, że jest strasznie zawiedziony postawą jego zawodnika w klatce:

To, co boli najbardziej to nie sam wynik, ale postawa zawodnika w klatce, szukanie siatki plecami. Wyglądało to tak, jakby Piechota wychodził do tych walk „wyłączony”, bez chęci wygranej, a bardziej z podejściem, żeby je tylko odhaczyć. Z takim nastawieniem nie da się wygrywać walk na niskim poziomie, a co dopiero na tym najwyższym. Będziemy się starać go odbudować. Ma miesiąc na przemyślenie. Jesteśmy już po rozmowie, więc teraz musi sobie wszystko poukładać. Musi zrozumieć, że w takim kształcie nie ma sensu tego kontynuować.

„Imadło” stoczył dla UFC sześc pojedynków, a jego bilans w organizacji wyniósł dwa zwycięstwa oraz cztery porażki. Wszystkie przegrane pojedynki kończyły się przed czasem.

Przeczytaj też:  „NIE OBCHODZI MNIE CZY CI GOŚCIE SĄ ZADOWOLENI” – GILBERT BURNS ODPOWIADA NA KRYTYKĘ

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.