Curtis Blaydes
Zdjęcie: instagram.com/razorblaydes265

Na widelcu: Analiza Curtis Blaydes vs Alexander Volkov

Czołowi zwodnicy wagi ciężkiej mierzą się ze sobą, najprawdopodobniej w eliminatorze do walki o pas mistrzowski. Który wyjdzie jako zwycięzca?

Zapraszamy do lektury analizy walki Curtis Blaydes vs Alexander Volkov.

Curtis „Razor” Blaydes (13:2)

Świetny, absolutnie czołowy zawodnik, który coraz bardziej udowadnia swoją wszechstronność. Jest przede wszystkim bardzo silnym, znakomitym zapaśnikiem. Jego zejścia w nogi są dynamiczne, rzuca przeciwnikami jak kukłami. W parterze dysponuje natomiast ciasna kontrolą i morderczym g’n’p. Lubi również męczyć przeciwników w klinczu, zadając krótkie kolana i łokcie, tymi ostatnimi także go rozrywając. Lubi markować próby obaleń w pomieszaniu z uderzeniami. W samej stójce prezentuje się korzysta nieco z kopnięć, głównie niskich i na korpus. Stosuje dużo kiwek, przyruchów, ma świetne warunki fizyczne, mocne uderzenie. Jego największym atutem w tej płaszczyźnie jest jednak bardzo dobra praca ciosami prostymi. Defensywa jest coraz lepsza, a szczęka bardzo twarda. Również kondycyjnie prezentuje się doskonale.

Alexander Volkov (31:7)

Solidny kick-boxer z rewelacyjnymi warunkami fizycznymi, uderza i kopie mocno. Jest mobilny, sprawnie korzysta z ciosów prostych jak i kopnięć na różnych poziomach, chętnie dorzuca także kolana w zwarciu. Rzadko odwołuje się do zapasów ofensywnie, ale nie najgorzej mu to wychodzi. Obrona przed obaleniami poprawiła się względem dawnych walk, ale i tak jest to zdecydowanie element nad którym powinien mocno pracować, i zapewne tak jest. W parterze jest sprawny, co prawda ma luki w postaci obrony przed g’n’p, ale będąc na plecach jest skupiony i nie ryzykuje, także jego wstawanie parteru wygląda dziś znacznie lepiej niż dawniej. Kondycja jest w miarę solidna, podobnie jak szczęka.

Curits będzie tutaj szukał obaleń, o czym sam zresztą mówi. Nie sądzę, że będzie miał duży problem z obaleniem Volkova. Jeśli ustabilizuje go, nie sądzę, że ten zagrozi mu wielce z pleców, a Amerykanin zacznie męczyć przeciwnika. Co jednak jeśli Rosjaninowi uda się powstrzymać próby zapaśnicze? Cóż, Razor nie będzie bezbronny w stójce, to prawdopodobnie on będzie stroną wywierającą presję. Obawa przed obaleniami odbierze Alexandrowi aktywność i ograniczy jego defensywę. I jak już wspomniałem, stójka Curtisa jest coraz lepsza, nieźle zaprzęga do działania ciosy proste. Niemniej, dobra kontrola dystansu, mobilność, warunki fizyczne, ciosy proste Volkova sprawią problem Blaydesowi. Myślę jednak, że Razor szybko odwoła się do zapasów, więcej próbując się w stójce dalszej fazie walki gdy Volkov będzie już zapewne zamęczony. Spodziewam się także, że na przestrzeni 5 rund ze spokojem znajdzie okazję do uruchomienia rywala i zasypania go swoim morderczym g’n’p, kończąc tym samym walkę.

Predykcja; Curtis „Razor” Blaydes przez KO/TKO

Przeczytaj też: Na widelcu: Analiza Oskar Piechota vs Andre-Marc Berriault

Kategorie
AnalizaUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.