rafael dos anjos
źródło: sportsnet.ca

Rafael dos Anjos niepewny dalszego losu w UFC. Ma przed sobą ostatnią walkę

Były mistrz wagi lekkiej UFC (29-13) być może wkrótce będzie zmuszony do poszukiwania nowego pracodawcy.

Weteran od dawna był świadom, że wygasa mu umowa z UFC. Organizacja jednak wciąż nie złożyła mu propozycji przedłużenia kontraktu. Stąd spory znak zapytania nad przyszłością Brazylijczyka. Ostatni raz walczył w styczniu, przegrywając z Michaelem Chiesą.

Chcę walczyć. Walczyłem w styczniu, więc czerwiec czy lipiec będzie dobrą datą. Idę na ostatni pojedynek w moim kontrakcie z UFC, więc musimy zobaczyć, czy chcą zrezygnować ze mnie. Jestem w UFC od wielu lat, od 2008 roku, a to bardzo solidna firma – podkreślał Rafael dos Anjos w jednym z ostatnich wywiadów dla MMA Fighting – Mam prawie 30 walk w UFC i chciałbym zostać w organizacji . Ale to nie zależy tylko ode mnie.

„RDA” w razie co na brak zainteresowania na pewno nie narzekałby. Jeden ze współwłaścicieli ONE Championship Chatri Sityodtong to jego bliski przyjaciel. Sytuację monitorowałby pewnie również Bellator.

Jestem po przegranych i nie mogę niczego się domagać. To co UFC teraz zaproponowałoby mi, czyli walkę z Anthonym Pettisem miałoby sens ze względu na naszą historię. Kilkukrotnie rozmawialiśmy również z Stephenem Thompsonem. Coś się zaczyna dziać, a sytuacja w dywizji jest bardzo zacięta – dodał Brazylijczyk.

Przeczytaj też: Tyron Woodley: Colby Covington kilkukrotnie odrzucał propozycję walki ze mną

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane