Oskar Piechota
Zdjęcie: USA Today Sports

UFC on ESPN 11: Oskar Piechota z czwartą porażką z rzędu (Wideo)

Oskar Piechota przegrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Marc-Andre Barriaultem podczas gali UFC on ESPN 11 w Las Vegas.

Barriault od razu ruszył na przeciwnika, nie tracąc czasu. Szybko odepchnął go do siatki. Piechota jednak nie dał się zdominować i wyprowadził prawy. Następnie dorzucił kopnięcie. Kanadyjczyk zamarkował szarżę. Polak aktywny, ucieka od ciosów i zmusza rywala do ruchu wokół klatki. Piechota unika kopnięcia i niemal zainkasował obrotowy łokieć. Marc wyraźnie szukał luki u przeciwnika, by wyprowadzić mocne ciosy. Wreszcie odepchnął go do klatki, gdzie zdołał kilka skutecznych przejść do kombinacji podbródkowych. Piechota uciekł, ale niedługo potem znowu zainkasował prawy. Chwilowy klincz… i po powrocie na środek Barriault dołożył mocny podbródkowy. Wyraźnie Piechota odczuł to uderzenie. Co więcej – tuż przed końcem Marc ponownie agresywnie ruszył na rywala i Polaka uratował gong. W premierowej odsłonie zarysowała się wyraźna przewaga Kanadyjczyka.

Marc wyraźnie był tego świadom i w drugą rundę ponownie wszedł agresywnie. Piechota odpowiada mocnym prawym. Barriault odpycha go jednak do klatki. Polak próbował wyprowadzić podbródkowy, ale Barriault w porę przeszedł do próby powalenia. Zawodnik z Trójmiasta zablokował ruch, ale brakowało aktywności. Piechota chyba szukał dźwigni, lecz przeciwnik nie dawał się. Powrót do stójki. Kolejne celne ciosy od Barriaulta. Zwłaszcza podbródkowy przy klatce. Kanadyjczyk rozbija powoli przeciwnika. Trafia podbródkowym i kolanem. Na dwadzieścia sekund przed końcem Piechota nie miał nic do powiedzenia. Sędzia przerwał walkę.

Dla Polaka oznacza to czwartą porażkę z rzędu i prawdopodobne pożegnanie z UFC. Takie serie zazwyczaj oznaczały zwolnienie. Z kolei Barriault przerywa serię i odnosi pierwsze zwycięstwo w organizacji Dany White’a.

Przeczytaj też: Na widelcu: Analiza Oskar Piechota vs Andre-Marc Berriault

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane