Jessica Andrade
Źródło: sportskeeda.com

„Jestem bardziej dojrzała i spokojniejsza” – Jessica Andrade przed walką z Rose Namajunas

Wiele osób twierdziło, że brutalny nokaut Andrade nad Namajunas to przypadek.

Brazylijka została mistrzynią UFC wagi słomkowej w maju 2019 r. W drugiej rundzie znokautował ówczesną mistrzynię. Andrade była skłonna przyznać natychmiastowy rewanż Rose. Rok później obie Panie ponownie spotkają się w oktagonie. Tym razem jednak stawka nie będzie mistrzowski pas. Jessica uważa, że rewanż to doskonała szansa na udowodnienie, że ludzie się mylą, co do okoliczności nokautu w pierwszym starciu.

Pojedynek Andrade vs. Namajunas 2 odbędzie się na gali UFC 251, zaplanowanej na 11 lipca w Abu Zabi. 28 latka jest szczęśliwa i zaszczycona, że daje Rose tę samą szansę, którą ona dała jej. W wywiadzie dla MMA Fighting powiedziała:

Nie wiem, czy [Namajunas] tak myśli [że to był przypadek], ale wiem, że ona naprawdę chce tego rewanżu. Chce pokazać, że poprawiła się i ewoluowała, że ​​ma wszystko, czego potrzeba, aby mnie pokonać. Jest wielu amerykańskich jak i brazylijskich fanów, którzy mówią, że to było szczęście, ale wiem, że tak nie było. Byłam na to gotowa. Wiedziałam, co muszę zrobić w walce i jak się ona potoczy. Gdybym nie wygrał w ten sposób wygrana przyszłaby w inny, w następnej rundzie, albo następnej.

Wyobraziłem sobie, że ta walka zakończy się na wiele różnych sposobów – na punkty, przez nokaut, przez poddanie. Ale w mojej głowie nokaut byłby o wiele fajniejszy. Ludzie uwielbiają to oglądać, a to dodatkowo dało mi również możliwość wygrania bonusu [śmiech]. Każdy rodzaj nokautu. Kopnięcie, uderzenie… Trenowałam to wiele razy. Teraz jestem bardziej dojrzała, bardziej doświadczona i spokojniejsza niż kiedy ostatni raz walczyłam.

Ostatni raz Andrade była widziana w klatce UFC w sierpniu 2019 r. Wtedy to przegrała przez nokaut z Chinką – Weili Zhang – tym samym tracąc pas mistrzowski. Mimo, że Jessica nie wie czy na UFC „Fight Island” zyska miano pretendenta to przysięga, że zrobi bardzo dobro wrażenie:

Zmieniłam całą strategię, zmieniłem sposób walki.N adal jestem agresywna i silna, ale zmieniłam sposób, w jaki chodzę, sposób w jaki się poruszam. To będzie mój sposób na udowodnienie, że stałam się lepsza i że mogę znów walczyć z Zhang Weili ”

Przeczytaj także: Thiago Santos vs Glover Teixeira na UFC Fight Night 12 września!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.