instagram UFC

Oficjalnie: Khabib vs Gaethje na UFC 24 października!

Dagestański Orzeł powraca, by stoczyć unifikacyjny bój z Justinem Gaethje, który zadziwił świat

Na powrót Khabiba Nurmagomedova  (28-0) czeka cały świat MMA. Tym bardziej po tak miażdżącym ciosie, jakim była śmierć jego ojca, mentora i trenera w jednym, w momencie gdy nie wiadomo było czy wróci w ogóle. Wpierw poinformował o tym Dana White w rozmowie z CNN, później oficjalną informację podało już samo UFC poprzez media społecznościowe.

To było dla niego niezwykle ciężkie. Ojciec był dla niego bohaterem, bardzo go kochał, mieli szalenie bliską relacje (…) Mówię to wam tu i teraz, ta walka się odbędzie. Khabib i Justin zawalczą 24 października – obiecuje White

Początkowo zawodnicy mieli zmierzyć się na UFC 253. Śmierć ojca Nurmagomedova oddaliła jednak te plany. Jak się jednak okazuje, nie na długo. Lokalizacja gali nie jest jeszcze znana, nie ma zaś wątpliwości, że będzie to main event tego wydarzenia, niezależnie od miejsca i reszty karty.

Justin Gaethje (22-2) przystąpi do boju z niepokonanym Rosjaninem po znokautowaniu Tony’ego Fergusona w w 5 rundzie eliminatora do pasa. Zrobił to w niesamowitym stylu. Gdy wejdą do klatki, cały świat MMA wstrzyma oddech.

 

Czytaj także: Whittaker vs Cannonier eliminatorem do pasa? Dana White jest za!

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane