nypost.com

Whittaker vs Cannioner eliminatorem do pasa? Dana White jest za!

Losy tytuły w dywizji średniej rozstrzygną się prawdopodobnie na UFC 253. Szef federacji ma już jednak plany na to, kto będzie następny w kolejce do pasa.

Robert Whittaker dopiero co odprawił Darrena Tilla po ciężkim boju, a na horyzoncie już pojawia się dla niego kolejny pojedynek. Zważywszy na fakt, że wedle wielu źródeł we wrześniu o pas zmierzą się Adesanya z Costą, nikłe są szanse na to, by zwycięzca tej walki zawalczył jeszcze raz w tym roku. “Reaper” nie dostanie więc raczej natychmiastowej szansy walki o pas, rozsądnym wyjściem zatem wydaje się starcie o miano pretendenta. 

Starcie z Cannionerem wydaje się jak najbardziej sensowne. Whittaker jest aktualnie pierwszy w rankingu, a “The Killa Gorilla” zajmuje 3. lokatę. Ma aktualnie serię trzech zwycięstw z rzędu, a nazwiska takie jak Branch, Hermansson czy Anderson Silva nie pozostawiają złudzeń, że ma solidne fundamenty pod mistrzowskie ambicje. Whittaker zaś przegrał walkę o pas z aktualnym mistrzem, po czym udanie powrócił we wspomnianej już walce z Darrenem Tillem. Drugi w rankingu jest aktualny pretendent – Costa.

Entuzjastą takiego rozwiązania wydaje się być także sam Dana White, który zasugerował taką ewentualność w rozmowie z Brettem Okamoto.

Jest przecież Cannioner. Whittaker vs Cannonier? Sądzę, że to dobry sposób by przekonać się kto zawalczy ze zwycięzcą walki Adesanya vs. Costa
 – powiedział White.

 

Czytaj także: “To wspaniały czas” – Robert Whittaker będzie gotowy do walki już we wrześniu

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane