KSW Maciej Kawulski MartinLewandowski
Zdjęcie: facebook.com/konfrontacja

KSW marzy o szeroko zakrojonej współpracy z organizacją Oktagon

O koncepcjach na taką kooperację wypowiedział się dyrektor sportowy polskiej federacji

Jak wyjawił Wojsław Rysiewski w rozmowie z InTheCage.pl, KSW jest żywo zainteresowane szerszą współpracą z czeską organizacją. Zależy im nie na podbieraniu zawodników, ale przede wszystkim na uczciwym układzie z czeskimi sąsiadami. Spotkanie celem omówienia konkretnych ram współpracy miało się odbyć już wcześniej, plany te jednak pokrzyżowała pandemia. Teraz znów otwiera się szansa by doszło do skutku a dyrektor sportowy polskiego giganta ma już pomysły jak chciałby by owa współpraca wyglądała.

Najpierw musimy odbyć te spotkanie, ustalić pewne warunki i granice współpracy, gdzie jest okey, co nam pasuje, a co im. Może stworzyć jakąś formułę wspólną – pojedynków, mecz i rewanż, polska kontra czechy, ksw vs oktagon. To są takie moje marzenia.

Rysiewski podkreślił też wagę organizacji Oktagon na rynku czeskim i porównał ją skalą do popularności KSW w Polsce. Owocem już rozpoczętej współpracy miał być występ Mateusza Legierskiego, mistrza Oktagonu w wadze lekkiej na zbliżającej się gali KSW 53. Do pojedynku z Romanem Szymańskim jednak nie dojdzie ze względu na kontuzję Legierskiego.

Czytaj także: Karta KSW 54 będzie mocniejszą od KSW 53?!

Kategorie
KSWNEWSPolska

Leave a Reply

Powiązane