Kattar vs Ige
Zdjęcie: news.cgtn.com/

Na widelcu: Analiza Calvin Kattar vs Dan Ige

Dwóch świetnie wyglądających w ostatnich walkach zawodników wagi piórkowej, chce wbić się do ścisłej czołówki w main evencie gali UFC Fight Night Island.
Zapraszamy do lektury analizy starcia Calvin Kattar vs Dan Ige.
 

Calvin Kattar (21:4)

Jeden z najlepszych pięściarzy w UFC, świetny technicznie bokser. Doskonale składa kombinacje bokserskie, ma świetnego jaba i 1-2, dobrego crossa, sprawnie używa sierpów, ma mocny cios, odwołuje się do ciosów na korpus, bardzo dobrze kontruje, stosuje kiwki. Rzadko używa kopnięć, ale czasem rzuci niskim.  W defensywie jest bardzo dobry, świetnie balansuje, pracuje gardą, ma dobrą pracę na nogach i twardą szczękę. Jako iż opiera ciężar na przedniej nodze to jest podatny na niskie kopnięcia, ale odpowiada na nie ciosami. Nie odwołuje się do grapplingu ofensywnie, ale ma świetną obronę przed obaleniami i ucieczki z parteru. Łokcie są niebezpieczne zarówno gdy znajduje się na plecach, jak i (Przede wszystkim) w zwarciu co pokazał ostatnio. Kondycja jest na wysokim poziomie.
 

Dan Ige (14:2)

Perspektywiczny, wszechstronny zawodnik. Jest nastawiony agresywnie, ma mocny cios, dynamicznie wchodzi w półdystans, ma niezłe kontry, dobre kombinacje bokserskie. Zaprzęga do działania czasem także niskie kopnięcia, zdarza mu się zaatakować latającym kolanem. Jego zapasy ofensywne są bardzo dobre, obala wejściami w nogi, rzutami i haczeniami. Obrona przed sprowadzeniami jest solidna. Sprawnie kontroluje przeciwników, aktywnie spuszcza ground’n’pound, jest groźny w obszarze poddań. Z pleców dużo się wije, jest aktywny. Lubi zagrażać ciosami i łokciami przy próbach obaleń, rozerwaniu klinczu. Szczęka twarda, jest bardzo charakterny, ma mocną kondycję, a sam bardzo skutecznie zamęcza przeciwników narzuconym tempem w każdej płaszczyźnie.
 

Atutem Hawajczyka z pewnością jest to, że Calvin może w większej lub mniejszej mierze wnieść w swoje poczynania wyrachowanie przez co może oddać pole ochoczo skracającemu dystans, dynamicznemu i twardemu Ige. Dan może użyć low-kicków, choć będzie musiał uważać na kontry. Dan raczej nie będzie w stanie sprowadzić Kattara, a  jeśli to zrobi, będzie miał problem ze skontrolowaniem go. Może natomiast inicjować zwarcie, by trafić kilkoma dodatkowymi ciosami na rozerwanie, dołożyć łokieć, choć tymi ostatnimi zagraża też Kattar. Obaj mają cardio na wysokim poziomie. Myślę jednak, że jeśli ktoś ma wyglądać lepiej w późniejszych rundach, to jest to Hawajczyk, gdyż to on będzie stroną wywierającą presję, inicjującą grappling, narzucającą mocne tempo, jest twardy.

Nie skreślam  Dana, gdyż ma tu atuty w postaci zagrażania obaleniami, mocne tempo, presję, niskie kopnięcia, kondycję, twardość. Sądzę jednak że Kattar znokautuje rywala koło drugiej, trzeciej rundy. Przewaga szybkościowa oraz bokserska będzie wyraźna, a Kattar będzie miał odpowiedź na prawie wszystko co do zaoferowani ma Ige.

 
Kategorie
AnalizaNEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.