Haratyk Strus
Zdjęcie: ACA

Najbardziej wyczekiwane starcie w wadze średniej na ACA 109

Już 20 sierpnia podczas gali ACA 109 dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku Piotra Strusa z Rafałem Haratykiem.

Do tej ciekawej polsko-polskiej konfrontacji miało dojść już podczas kwietniowej gali ACA na Torwarze.

Zestawienie Piotra Strusa (15-5), wysoko notowanego w ACA, z Rafałem Haratykiem (12-3), który stoczył tylko jedną walkę dla rosyjskiej organizacji, wywołało dyskusję wśród fanów MMA. Haratyk w walce z Agujewem podczas ACA 102 udowodnił jednak, że potrafi być wymagającym przeciwnikiem i z pewnością będzie chciał powalczyć o odebranie Strusowi miejsca na podium w kategorii średniej. 

Walka w kwietniu nie doszła do skutku z powodu wybuchu pandemii. Zawodnicy zostaną wystawieni na próbę już za kilka tygodni, podczas sierpniowej gali ACA 109.

Piotr Strus jest związany z organizacja ACA już od trzech lat. Pierwszą zawodową walkę w MMA stoczył w maju 2010 roku. Strus bił się m.in. dla KSW. Kiedy wszyscy myśleli już, że odwiesił rękawice na kołku, Polak wrócił do klatki w 2017 roku w wielkim stylu, podczas ACB 53 pokonując piekielnie mocnego Rosjanina, Michaila Tsareva (32-7). Od tego czasu stoczył aż 8 pojedynków dla rosyjskiej organizacji i w rankingu kategorii średniej jest dziś nr 3. Rafał Haratyk, podobnie jak Piotr Strus, zaczynał walki w zawodowym MMA już prawie 10 lat temu. Występował m.in. na galach Babilon i FEN. W organizacji ACA zadebiutował w listopadzie 2019 roku podczas gali w Kazachstanie. W sierpniu po raz pierwszy zawalczy w klatce ACA w Polsce.  

Gala ACA 109 jest zaplanowana na 20.08.2020 i będzie transmitowana w usłudze PPV. Jak można się domyślić, w karcie walk nie zabraknie też innych, mocnych nazwisk z Polski. Na kontraktach w ACA są m.in. Daniel Omielańczuk czy Kamil Oniszczuk.

Źródło: ACA

Przeczytaj też: ACA wraca do Polski z galą PPV

Kategorie
ACANEWS

Leave a Reply

Powiązane