Dana White
Zdjęcie: essentiallysports.com

UFC się nie zatrzymuje. 9 gal w sierpniu. Rozstrzygnięcie trylogii Cormier – Miocic i powrót DWCS

Organizację UFC czeka kolejny pracowity miesiąc.

W sierpniu zorganizują aż 9 wydarzeń, w tym 5 gal oraz 4 wydarzenia pod szyldem Dana White’s Contender Series.

Jak na ogromne plany niewiele jednak wiadomo odnośnie samych kart walk. Największym wydarzeniem sierpnia w światowym gigancie będzie bez wątpienia dokończenie trylogii o pas wagi ciężkiej pomiędzy Danielem Cormierem a Stipe Miociciem, które to odbędzie się na gali UFC 252 15 sierpnia. Innym zestawieniem planowanym na tę galę jest kolejne starcie w królewskiej kategorii. Zmierzyć się w nim mają były mistrz wagi ciężkiej Junior Dos Santos i wracający po ciężkim nokaucie z rąk Francisa Ngannou – Jairzinho Rozenstruik.

Main eventem pierwszej sierpniowej gali ma być zaś pojedynek w kategorii koguciej pań, między byłą mistrzynią Holly Holm, a wspinającą się po drabince tej dywizji Irene Aldaną. Gala odbędzie się 1 sierpnia.

Tydzień później (8 sierpnia) planowaną walką wieczoru jest zestawienie Derrick Lewis kontra Aleksei Oleinik. Kolejna gala odbyć się ma z kolei 22 sierpnia, tutaj jednak nawet walka wieczoru nie jest jeszcze znana czy nawet przewidywana. Podobnie sytuacja ma się z wydarzeniem, które odbędzie się 29 sierpnia, tu jednak kilka zestawień jest już potwierdzonych, między innymi starcie w kategorii półciężkiej między Anthonym Smithem a Aleksandrem Rakiciem.

We wtorkowe wieczory powróci zaś Dana White’s Contender Series. Zacznie się 4 sierpnia i trwać będzie cały sierpień i wrzesień a zakończyć się ma w drugim tygodniu października. W sierpniu gale będą odbywać się co tydzień.

Przeczytaj też: „Zasługuje na dużo więcej pieniędzy” – Trener Dustina Poiriera o jego zarobkach

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane