Frankie Edgar niejednogłośnie wypunktował Pedro Munhoza.

Po wyrównanej walce, dosyć dyskusyjnie były mistrz wypunktowuje Brazylijczyka.

1 runda
Munhoz trafia dwoma mocnymi kopnięciami na łydkę, Frankie trafia paroma kombinacjami ciosów, Pedro ponownie lokuje kopnięcie na jego łydce, ale wyłapuje szybkie kombinacje od byłego mistrza, także kończone kopnięciami. Munhoz ponownie trafia low-kickiem, ale dobra praca prostymi Edgara, dobre lewy sierpy od Munhoza oraz łydking, choć tym ostatnim odwdzięcza się także Frankie, prawy sierp Brazylijczyka, proste Edgara. Pedro trafia kilkoma ciosami na korpus, Edgar zaś ponownie na głowę, low kick Munhoza, dobra kombinacja Brazylijczyka i niskie kopnięcie, kombinacje prostych byłego mistrza wchodzą na gardę, reprezentant ATT trafia dobrym sierpem i jabem, 1-2 od Edgara, ładnie trafia sierpowymi w końcówce Munhoz, odwdzięcza się precyzyjnymi prostymi Frankie.

2 runda
Edgar trafia 1-2 ze wstecznego oraz mocnym krosem, idzie po single leg ale ta próba powstrzymana, dobre 1-2 od Frankiego, ale także celna seria sierpowych od Munhoza, ponownie dobre proste w wykonaniu byłego mistrza. Dobre kopnięcie na korpus oraz seria sierpów od Brazylijczyka, Frankiemu udaje się sprowadzić Munhoza i nie dać zapiąć gilotyny w odpowiedzi, ale Pedro wraca na nogi. Obaj trafiają ciosami, Frankie zaatakował kilka razy korpus, Pedro trafia jabem, Edgar podbródkowym, dobra kombinacja ze strony Brazylijczyka. Obrotówka na korpus w wykonaniu byłego mistrza, któy idzie po obalenie, bez skutku ale po zerwaniu klinczu trafia kopnięciem na korpus, kros od Frankiego, ponownie kilka szybkich prostych, kopnięcia frontalne od Munhoza. Wymiana ciosów, kopnięcia ze strony obu, Edgar markuje obalenie, Munhoz trafia ciosem na korpus i…. kopnięciem w krocze w samej końcówce.

3 runda
Kopnięćia i proste ze strony obu, kros od Munhoza, high’kick zblokowany, ale celu dochodzi low-kick Brazylijczyka. 1-2 Edgara, kilka frontalnych na korpus od Munhoza wchodzi, low-kick Frankiego, mocny kros w wykonaniu Pedro, kilka prostych od Edgara, precyzyjny jab w wykonaniu Munhoza i i mocne trzy low-kicki, odwdzięcza się mocnymi ciosami Edgar. Wymiana, frontalne na korpus w wykonaniu reprezentanta ATT oraz kopnięcie na łydkę, ciosy na korpus od byłego mistrza, jaby i łydkingi Munhoza, kros Edgara. Wymieniają się prostymi oraz kopnięciami, obrotówka na korpus w końcówce od Frankiego.

4 runda
Wymieniają się prostymi, Frankie zalicza udane sprowadzenie, nie może skontrolować przeciwnika ale po wstaniu trafia go kilkoma seriami ciosów prostych, Munhozowi siada kilka jabow i kombinacja sierpowych, kopnięcia na korpus od Pedro, dobry lewy sierp w wykonaniu byłego mistrza. Lewe proste z obus tron, kros od Frankiego, frontalne na korpus od Munhoza, low-kick ze strony Edgara, trafia na korpus, ale Pedro odwdzięcza się mocnym sierpem. Obaj trafiają kopnięciami, 1-2 od byłego mistrza, kolejna kombinacja ale zostaje skontrowany prawym sierpem, wymieniają się prostymi, Brazylijczyk trafia kopnięciem na korpus, jabami, niskim kopnięciem, prawym sierpowym, low-kickiem. Edgar coraz częściej pruje powietrze prostymi, Pedro trafia krosem oraz low-kickiem, dobrze pracuje lewym prostym. trafia kilkoma kopnięciami,  a także mocnym ciosem w końcówce.

5 runda
Kopnięcia od Pedro, proste Edgara, próba obalenia z jego strony powstrzymana, trafia kilkoma jabami, ale celne low-kicki od Munhoza. Frankie trafia ciosami na korpus oraz podbródkowym, wymieniają się prostymi, nieco celniejszy w tym obszarze Edgar. Wymiana sierpowych, nieco korzystniej wyszedł Frankie, frontalne na korpus od Munhoza, 1-2 Frankiego i low-kick, dobre 1-2 z jego strony, low-kick Pedro i frontalne na korpus. Edgar nie trafia obrotowym backfistem, Munhoz kopnięciami, ale obaj lokują na twarzy przeciwników ciosy proste, nieco celniejszy w nich Frankie, cios na korpus od Munhoza i low-kick. Tym razem nieco lepiej lewym prostym pracuje Munhoz, Frankie atakuje korpus, także Pedro robi to frontalnym, Edgar trafia ładnym prostym, dobry lewy sierp od Munhoza oraz krosy, czysto wchodzą mu lewe proste, low-kicki. Edgar trafia prawą ręką, Munhoz niskim kopnięciem, Frankie krosami oraz kombinacjami 1-2, prawy sierp od Brazylijczyka, lewy prosty Pedro, ciosy na korpus od Edgara, prawy sierp Munhoza oraz low-kick i obrotówka na korpus.

Sędziowie wskazali niejednogłośnie na byłego mistrza w stosunku 48:47 2x, 46:49

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.