Na widelcu: Analiza Stipe Miocic vs Daniel Cormier 3

Dwóch z najlepszych ciężkich w historii spotyka się w walce wieńczącą trylogię. Na kogo korzyść pójdzie prawdopodobnie decydująca walka?

Jest 1:1, wiemy jak przebiegły poprzednie walki. Co może zrobić lepiej Cormier? Myślę, że powinien więcej używać low-kicków w których odnotowywał sukcesy na początku walki. Próbować kontrować ciosy na korpus ze strony rywala, używać zapasów, jego szansą jest może skończenie Miocicia przez g’n’p ale to będzie trudne.

Co zaś może zrobić lepiej Miocic? Sądzę, że ma Daniela już praktycznie rozczytanego. Pomimo że w pierwszej walce było inaczej to teraz spodziewam się przewagi bokserskiej po stronie obecnego mistrza. Czemu? Otóż, ciosy na korpus w jego wykonaniu całkowicie eliminują hand fighting na którym głównie opiera się stójka Cormiera. W takim wypadku Danielowi trudniej będzie wywierać presję, co możliwie otworzy drogę Miociciowi do własnych ataków. W walce Miocic zaś bardziej komfortowo czuł się we fragmentach w których on sam wywierał presję niżeli będąc na wstecznym. Stipe może też odwołać się do ataków lewą ręką lub nogą wykorzystując nawyk Daniela w postaci uchylania się w prawą stronę. Spodziewam się tez jego sukcesów w walce z kontry, podobnie jak w ostatniej walce.

Jeśli zaś chodzi o  zapasy Cormiera, o których to tak głośno się mówi w kontekście taktyki dla Daniela. Otóż, nie jestem co do nich pewien. Po pierwsze Miocic będzie trudny do obalenia. Widzieliśmy to, Daniel zszedł do jednej nogi, a Chorwat trzymał równowagę dopóki Cormier nie wyniósł go do góry. Tego typu obalenia kosztują jednak dużo energii . Jeśli chodzi zaś o wejścia w nogi, w ten sposób Cormierowi będzie go obalić z pewnością trudniej. Spróbował nawet raz w trzeciej rundzie i przeciwnik z łatwością tę próbę wybronił. Po drugie, nawet jeśli obali rywala,to zapasy wymagają dużo siły, kondycję Cormiera uważam zaś za nieco przecenianą. Zwalniał już w walkach w 205 funtach, a tutaj ma na sobie ich znacznie więcej. Ma 41 lat, wątpię że jego kondycja ulegnie poprawie, prędzej regresowi. Myślę, że ataki na korpus, przewaga bokserska oraz bronienie obaleń zaprowadzi mistrza do zwycięstwa przez nokaut, około trzeciej-czwartej rundy.

Predykcja: Stipe Miocić przez KO/TKO

Przeczytaj też: Miocić vs. Cormier 3 – wyniki ważenia

Kategorie
AnalizaNEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.