MMA India

Nieoficjalnie: Donald Cerrone vs Niko Price na UFC 253

Dwóch zawodników, którzy nie wiedzą co to kalkulacja prawdopodobnie stanie naprzeciw siebie we wrześniu

Jak poinformował Brett Okamoto, powołując się na liczne źródła, Cowboy (36-15-1 N/C) skrzyżuje rękawice z Price’m (14-4-1 N/C) na gali UFC 253, która odbędzie się 19 września. Zawodnicy ponoć zgodzili się już słownie na taki pojedynek, pozostaje dopięcie detali i oficjalne ogłoszenie. 

Cerrone ma obecnie 4 przegrane walki z rzędu, co nie zdarzało się wcześniej w jego karierze. Choć lista jego pogromców to w większości absolutny top UFC (Ferguson, Gaethje, McGregor) jest to fatalna passa jak na tej klasy zawodnika. Przerwać ją będzie chciał tym mocniej, że ostatnia porażka na punkty z Anthonym Pettisem na UFC 249 była mocno kontrowersyjna. Większość obserwatorów punktowała pojedynek 2-1 na korzyść Cowboya, tymczasem sędziowie widzieli zwycięzcą uznali “Showtime’a”.

Price od kilku pojedynków naprzemiennie wygrywa i przegrywa. W ostatnim uległ Vincente Luque, gdyż z powodu odniesionych obrażeń po bijatyce, nie był w stanie kontynuować walki. Warto też zauważyć, że spośród 14 wygranych walk, tylko raz zwyciężył przez decyzję. 10 nokautów i 3 poddania na jego koncie oraz powszechnie znana eksplozywność “Kowboja” powinny zagwarantować emocje w klatce.

Walką wieczoru UFC 253 ma być długo wyczekiwane mistrzowskie starcie w kategorii średniej pomiędzy Israelem Adesanyą a Paulo Costą.

Czytaj także: Doniesienia: Antonina Shevchenko vs Ariane Lipski na UFC 255

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.