Zdjęcie: sport.onet.pl

Kolejny były zawodnik KSW wystąpi na UFC Fight Island!

Chorwat znany z występu na KSW wskoczył na zastępstwo w UFC.

Ante Delija (17-3) wystąpi podczas UFC Fight Night, planowane na 17 października. W walce wieczoru wystąpią Chan Sung Jung oraz Brian Ortega. Delija wskoczył na zastępstwo za Shamila Abdurakhimova (20-5) i zmierzy się z Francuzem – Cirylem Gane (6-0).

Chorwat polskim fanom jest znany głównie z występu podczas KSW 51 organizowanej w Zagrzebiu. Wygrał wówczas przez TKO w drugiej rundzie z mistrzem organizacji FEN w wadze ciężkiej – Olim Thompsonem. Do polskiego giganta Delija był wypożyczony tylko na jedną walkę z PFL, w którym do tej pory stoczył jedną, zwycięską walkę. Do UFC prawdopodobnie przechodzi jednak na stałe. W 2015 przegrał w walce o pas organizacji M1 Challenge z Polakiem – Marcinem Tyburą.

Gane to niepokonany 29-latek, dla którego będzie to czwarta walka w UFC. W największej organizacji na świecie pokonał kolejno Raphaela Pessoe, Don’Tale Mayesa i Tannera Bosera.

Delija nie jest jedynym zawodnikiem dobrze kojarzonym przez polskich fanów, który tego dnia wejdzie do oktagonu UFC. Podczas tego wydarzenia wystąpią również dwaj inni byli zawodnicy KSW – Mateusz Gamrot i David Zawada, pogromca Michała Oleksiejczuka – Jimmy Crute, była rywalka Karoliny Kowalkiewicz i Joanny Jędrzejczyk – Jessica Andrade, Maxim Grishin, którego podczas UFC 251 pokonał Marcin Tybura oraz Nikita Krylov z którym zwyciężył mistrz wagi ciężkiej – Jan Błachowicz.

 

 

Źródło: Twitter/UFC Europe

Przeczytaj Też: Setki kibiców witają mistrza Błachowicza na lotnisku! [Wideo]

Kategorie
KSWNEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane