Santos vs Teixeira
Źródło: mmanews.com

“Myślę, że zasługuje na walkę z Gloverem” – Alex Davis o walce Santos – Teixeira

Menadżer Thiago Santosa ma nadzieję, że UFC zmieni termin tej walki, a Glover poczeka na “Marette”.

Pozytywny wynik testu na COVID-19 po raz kolejny wymusił odwołanie pojedynku w wadze półciężkiej, między Thiago Santosem a Gloverem Teixeirą. Zespół „Marreta” ma jednak nadzieję, że walka pozostanie nienaruszona i jedynie przeniesiona na inny termin.

Pojedynek po raz pierwszy został przeniesiony z 12 września na 3 października, kiedy Teixeira uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Thiago Santos również został zarażony dwa tygodnie później. Według menedżera Santosa Alexa Davisa, UFC nie poinformowało jeszcze, czy planuje zmienić datę walki na późniejszy termin, czy też pójdzie w innym kierunku. W wywiadzie dla MMA Fighting powiedział:

Czekamy na UFC. Z naszej strony czekaliśmy na Glovera, kiedy miał COVID. Glover jest naszym dobrym przyjacielem i to jest smutna część tej walki, ale rozumiemy, że jest to starcie o wyłonienie kolejnego pretendenta w wadze półciężkiej. To jeden z powodów, dla których chcielibyśmy odbyć tę walkę.

Davis powiedział, że UFC zaoferowało alternatywę w krótkim czasie, kiedy Teixeira uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zespół Santosa zdecydował się jednak poczekać na kolegę z Brazylii. Menedżer odmówił ujawnienia, które nazwiska UFC oferowało jako zamienniki. Ma jednak nadzieję, że tym razem to Teixeira zdecyduje się poczekać na Santosa. „Marreta” nadal przechodzi kwarantannę w Stanach Zjednoczonych i Davis uważa, że ​​do listopada będzie gotowy do ponownej walki:

Wiemy, że UFC ma swoje interesy i wiemy, że coś może się zmienić w tej sprawie, ale chcę ponownie potwierdzić, że jest to logiczna walka o wyłonienie kolejnego kandydata. W idealnym świecie jest to właściwa droga. Thiago jest numerem 2, walczył z Jonem Jonesem z dwoma kontuzjami kolan i przegrał niejednogłośną decyzją. Niektórzy uważają nawet, że wygrał, a nikt nigdy nie tak po pojedynku z Jonsem. Myślę, że zasługuje na walkę z Gloverem, a zwycięzca może walczyć o tytuł. Glover również osiąga wspaniałe występy. Pozostali nie mają dobrej passy lub walczyli w UFC od tak dawna. Thiago i cały zespół uważają, że byłoby to sprawiedliwe.

Santos nie walczył od czasu przegranej  z ówczesnym mistrzem Jonem Jonesem w lipcu 2019 roku. „Marreta” wcześniej wygrywał z takimi nazwiskami jak Anders, Manuwa czy Błachowicz.

Teixeira natomiast jest po czterech zwycięstwach nad Karlem Robersonem, Ionem Cutelabą, Nikitą Krylovem i Anthonym Smithem.

Przeczytaj też: Thiago Santos z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane