mmanews.com

„Wiem, że to złamie mu serce, ale musimy pogadać o emeryturze” – Dana White o Cowboyu

Szef UFC ma wątpliwości co do sensu kontynuowania kariery przez legendarnego zawodnika

Występ Donalda Cerrone w co – main evencie ostatniej gali nie przekonał szefa UFC, że powinien dalej walczyć. Temat emerytury byłby jeszcze bardziej nasilony w przypadku kolejnej porażki. Remis jednakowoż również nie wyjaśnił sprawy i White zamierza porozmawiać z „Cowboyem” o ewentualności zawieszenia rękawic na kołku. 

Odgryzał się Price’owi. Jest twardy i wytrzymały. Kocham tego gościa i wiem, że to będzie dla niego druzgocące i złamie mu to serce, ale czas pogadać o końcu kariery – powiedział White na konferencji po gali 

Dana White ma zatem stanowczą opinią względem przyszłości „Cowboya” w organizacji. Nigdy wcześniej tak otwarcie nie mówił o emeryturze Donalda Cerrone, a wręcz pozostawiał mu sporo swobody w prowadzeniu kariery.

Kowboj do spółki z Jimem Millerem jest rekordzistą pod względem stoczonych walk w UFC – mają ich po 36. Zwyciężył 23 z nich nieraz dorzucając do tego sporo bonusów za występy. Zważywszy jednak na remis z Niko Price’m i kontrowersyjny werdykt na korzyść Pettisa w ich walce, Cerrone pozostaje bez zwycięstwa od maja 2019. 

„Cowboy” nie zamierza się poddać

Pomimo kiepskiego nastroju tuż po walce nie wspomniał o emeryturze ani słowem. Zamiast tego wyszedł z propozycją rewanżu z Price’m, którą zawodnik z Florydy szybko zaakceptował.

Muszę po prostu zdiagnozować co robię źle. Nie wiem co to jest, ale muszę odkryć co sprawia, że przestałem iść naprzód – stwierdził Cowboy

Szef UFC nie odrzuca całkowicie idei rewanżu, zależy mu przede wszystkim na uświadomieniu Donaldowi Cerrone w jakim punkcie kariery się znajduje. Patrząc jednak na wypowiedzi White’a, bliższy jest prób namówienia „Cowboya” na zakończenie sportowej kariery, aniżeli zakontraktowania rewanżu z „Hybrid’em”

Wiem co odpowie – że nie chce przestać walczyć. Niemniej jednak muszę z nim o tym pogadać – zakończył Dana White

Wiele więc wskazuje na to, że walka z Price’m mogła być ostatnią, lub przynajmniej jedną z ostatnich w bogatej karierze Cerrone. Czy to już czas by „Cowboy” zakończył karierę? Dana wydaje się mówić tak. Każdy fan UFC odpowie zaś raczej, że ma nadzieję, iż to jeszcze nie ten moment, jeszcze nie ten dzień. 

Czytaj także: UFC Vegas 11: Remis Price’a z Cerrone w co – main evencie!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane