Zdjęcie: essentiallysports.com

“On go zabije!” – Khamzat Chimaev o walce Gamrota i swoim kolejnym rywalu

Nowa gwiazda UFC powiedziała kto może być jego kolejnym przeciwnikiem oraz jak widzi walkę Mateusza Gamrota z Guramem Kutateladze.

W czwartek dziennikarze spotkali na UFC Fight Island nową gwiazdę UFC – Khamzata Chimaeva (8-0), który w sobotę stanie w narożniku przeciwnika Mateusza Gamrota – Gurama Kutateladze. Szwed czeczeńskiego pochodzenia wszedł do UFC z przytupem. W lipcu w zaledwie 10 dni pokonał Johna Phillipsa i Rhysa McKee. We wrześniu dołożył zwycięstwo nad Geraldem Meerschaertem. Statystyki z tych walk wyglądały brutalnie dla rywali 26-latka. Chimaev we wszystkich trzech walkach spędził w oktagonie w sumie niecałe 10 minut, a zadał łącznie aż 196 ciosów, przyjmując zaledwie 2. Dana White zapowiedział, że kolejna walka Szweda, będzie main eventem. Z kim ta walka się odbędzie?

Dla mnie nie ma znaczenia, kto będzie moim kolejnym przeciwnikiem. Zawalczę z każdym. Wielu mówi, że nie jestem w pierwszej dziesiątce, więc nikt mnie nie zna. To bzdury. Znają mnie i się mnie boją, dlatego tak mówią. Neil Magny jest w pierwszej dziesiątce w rankingach i powiedział, że chętnie ze mną zawalczy, więc ja również jestem na tak. Jeśli chodzi o Darrena Tilla, to jest to miły gość, ale nie na moim poziomie, zniszczyłbym go. Kilka dni temu rozmawialiśmy na Instagramie i powiedziałem mu, żeby przyjechał tu do Abu Dhabi, czekam na niego. Może to być również Demian Maia, będzie to dobra okazja do podniesienia moich kompetencji w jiu-jitsu. Chcę z nim walczyć.  Może go uduszę i zdobędę czarny pas, zobaczymy. Jeśli on chce ze mną walczyć, to ja jestem gotów.

W jaki pas celuje Khamzat?

Chcę walczyć, kocham walczyć. Nadchodzę po pas. Co oni zrobią? Wykończyłem wszystkich moich przeciwników, więc muszę dostać tę walkę. Pas w 2021 roku zawiśnie na moich biodrach. Nieważne, czy zawalczę z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem, czy Israelem Adesanyą. Ciężko pracuję  i jestem gotowy na wszystkich.

Szwed odniósł się również do walki jego kolegi Gurama Kutateladze z Mateuszem Gamrotem.

Trenuję razem z Guramem i wiem, że to prawdziwy zabójca. Pokarze wszystko co potrafi i zabije tam tego gościa.

Pełen wywiad:

 

Przeczytaj też: Mateusz Gamrot vs Guram Kutateladze – debiut Gamera w UFC!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane