Słowacko-gruzińskie starcie na polskiej ziemi podczas ACA 114!

Starcie w wadze koguciej dodane do rozpiski ACA 114.

26 listopada w Łodzi odbędzie się gala ACA 114. W walce wieczoru o pas wagi ciężkiej zmierzą się Daniel Omielańczuk i Tony Johnson Jr. Oprócz niego na karcie znajdzie się jeszcze dziewięciu Polaków, jednym z nich jest Bartosz Leśko, który zawalczy z Włochem – Mattia Schiavolinem. Dziś ACA poinformowało o starciu, w którym nie zobaczymy żadnego reprezentanta Polski. Zmierzą się w nim Gruzin – Vazha Tsiptauri (9-1-1) i Słowak – Tomas Deak (20-10-1 1NC). Starcie odbędzie się w wadze koguciej.

Tsiptauri swojej jedynej porażki zaznał w 2016 roku. Od tamtego momentu stoczył osiem walk, z czego siedem wygrał, a jedną zremisował. Gruzin od 2017 roku występował w rosyjskiej organizacji M1 Challange, gdzie trafił po wygranej z Muratem Chepelem na ACB 64.

Deak, mimo iż stoczył ponad 30 walk i mogło by się wydawać, że jest już w zaawansowanym wieku jak na fightera, ma dopiero 29 lat, a w profesjonalnym MMA startuje od 2009 roku. Swój ostatni pojedynek stoczył w lutym bieżącego roku. Przegrał wówczas na gali IAF 2 z Francuzem Moktarem Benkaci. Wcześniej walczył między innymi dla organizacji takich jak Oktagon MMA i Fight Nights Global. W swojej karierze mierzył się z zawodnikami, którzy mają swoją historię w KSW. W 2010 uległ obecnemu mistrzowi KSW w wadze koguciej – Antunowi Raciciowi, a w 2012 pokonał go Mateusz Gamrot. Jest on też jedynym zawodnikiem, który jak na razie pokonał zawodnika Oktagonu i KSW – Vojto Barborika.

 

Źródło: Twitter/ACA

Przeczytaj też: Bartosz Leśko zadebiutuje na ACA już w sierpniu!

Kategorie
ACANEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.