Bartosz Leśko zadebiutuje na ACA już w sierpniu!

Walka dwóch debiutantów dodana do rozpiski ACA 114.

Bartosz Leśko (9-1-2) zadebiutuje w organizacji ACA już podczas sierpniowej gali z numerem 114, która odbędzie się w Łodzi. Rywalem Polaka będzie również debiutujący Włoch -Mattia Schiavolin (15-3-3).

Leśko jest znany głównie z występów dla FENu, gdzie stoczył aż siedem walk, z czego pięć wygrał. Leśko jest specjalistą od technik parterowych. Cztery z pięciu zwycięstw w organizacji FEN, zdobył przez duszenie zza pleców. W ten sposób odprawiał Tomasza Kondraciuka, Aleksandra Rychlika i dwukrotnie Kevina Wiwatowskiego. Przez decyzję pokonał Pawła Brandysa, natomiast w ten sam sposób został wypunktowany przez Marcina Naruszczkę. W rewanżu z weteranem polskiego MMA, sędziowie orzekli niejednogłośny remis.

Schiavolin swoje boje toczył głównie dla mniejszych organizacji, ale mimo to ma w rekordzie znane polskim fanom nazwiska. W 2014 roku znokautował go zawodnik UFC – Oskar Piechota, a w 2015 poddał go obecny zawodnik ACA – Luke Barnatt. Schiavolin wygrał z byłym mistrzem KSW, a obecnym zawodnikiem ACA – Goranem Reljiciem, a w ostatniej walce został jednogłośnie wypunktowany przez innego zawodnika KSW – Patrika Kincla podczas gali Prague Fight Night.

 

Źródło: Twitter/ACA

Przeczytaj też: Kolejny Polak zawalczy o pas podczas ACA 114?

Kategorie
ACANEWS

Leave a Reply

Powiązane