Starcie dwóch polskich zawodników wagi ciężkiej dodane do rozpiski ACA 114!

Poznaliśmy kolejne starcie podczas ACA 114.

Adam Pałasz (5-1) powróci do klatki ACA. Jego rywalem będzie inny Polak, debiutujący dla rosyjskiej organizacji – Wojciech Buliński (15-2). Do tego starcia dojdzie podczas gali ACA 114, która odbędzie się 26 listopada w hotelu Hilton w Łodzi. W głównej walce tego wieczoru, o pas wagi ciężkiej ACA zawalczą Daniel Omielańczuk i Tony Johnson Jr.

Dla Pałasza będzie to druga walka dla ACA. W debiucie zaliczył pierwszą porażkę w swojej dotychczasowej karierze. Pokonał go wówczas Dmitry Poberezhets przez TKO w pierwszej rundzie. Wcześniej w swojej karierze zawodnik z Wrocławia walczył między innymi na RWC oraz FEN, gdzie pokonywał obecnego zawodnika ACA – Mateusza Łazowskiego i Marcina Sianosa.

Buliński, mimo iż stoczył w zawodowym MMA aż 17 walk, Pałasz będzie dopiero pierwszym poważnym rywalem, a ACA pierwszą, szerzej znaną organizacją dla której wystąpi. W swojej dotychczasowej karierze 36-latek walczył głównie w Samurai League oraz WLC. Jego rywalami byli głównie zawodnicy z ujemnymi rekordami i debiutanci. Jednym z szerzej znanych nazwisk w świecie sportów walki, z którym zmierzył się Buliński jest Francuz – Jerome LeBanner, z którym Polak zmierzył się w kickboxingu podczas Eric Favre Sport Games 2018. Górą z tego starcia wyszedł jednak Francuz.

 

Karta walk ACA 114:

Walka wieczoru:
120,2 kg: Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1) – walka o pas mistrzowski w wadze ciężkiej

Karta główna:
83,9 kg: Bartosz Leśko (9-1-2) vs Mattia Schiavolin (15-3-3)
120,2 kg: Adam Pałasz (5-1) vs Wojciech Buliński (15-2)
61,2 kg: Vazha Tsiptauri (9-1-1-)  vs Tomas Deak (20-10-1)

 

Źródło: Twitter/ACA

Przeczytaj też: Słowacko-gruzińskie starcie na polskiej ziemi podczas ACA 114!

Kategorie
ACANEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.