Justin Gaethje
mmamania.com

„Teraz ja jestem numerem jeden” – Gaethje po decyzji Khabiba

Khabib Nurmagomedov w sobotę pokonał Justina Gaethje podczas gali UC 254.

Po walce mistrz wagi lekkiej ogłosił, że odchodzi na sportową emeryturę. Jest to związane ze śmiercią jego ojca. Tym samym przy tytule mistrzowskim mamy wakat. Po latach dominacji Nurmagomedova inni zawodnicy dostaną szansę, by zdobyć pas.

Jednym z nich wciąż jest Gaethje, mimo porażki.

Jeżeli Khabib przeszedł na emeryturę, to ja jestem numerem jeden. Dustin Poirier będzie się teraz walczyć z McGregorem…  nie ogłosili tego oficjalnie, ale jeżeli Conor marzy o mistrzowskim pasie – jestem stwierdził Gaethje – Narobiłem Khabibowi trochę problemów. Brakowało kilku kopnięć do tego, żeby nie był w stanie chodzić. Teraz będzie utykać przez co najmniej trzy tygodnie. To nie jest żaden powód do dumy, ponieważ ostatecznie przegrałem, ale czułem, że żyję i to było świetne.

Gaethje zadeklarował już, że wkrótce będzie chciał wrócić do klatki. Dana White musi teraz zastanowić się jak wyłonić nowego mistrza. UFC jeszcze nie ogłosiło zestawienia Conora McGregora i Dustina Poiriera, ale obydwaj już sugerowali takie starcie w mediach społecznościowych.

Źródło: MMA Fighting

Przeczytaj też: Świat reaguje na emeryturę Khabiba. Między innymi McGregor, Cristiano Ronaldo, Jones, Cormier i Błachowicz

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane