Gamrot

UFC Fight Island 6: Pierwsza porażka Gamrota w karierze! Przegrywa po niejednogłośnej decyzji!

Mateusz Gamrot przegrał z Guramem Kutateladze podczas gali UFC Fight Island na wyspie Yas.

Gamer zaczął od nacierania na przeciwnika od pierwszych sekund. Kutateladze zablokował kopnięcie. Jednak kolejny low kick trafił celu…. a Polak szybko zdecydował się na skuteczne powalenie. Przeciwnik świetnie spisywał się w defensywie i na za dużo nie pozwalał. Gamrot wyprowadził serię ciosów w głowę. Skręcenie i próba szukania dźwigni na nogi. Guram wydostał się z uchwytu. Ale bardzo dobry początek Polaka. Następne minuty dość spokojnie. Jab od Gamrota… i ponownie próba takedownu. Mocne kopnięcie w ripoście od Kutateladze. I kolejny low kick z rozbiegu. Gamer ponownie rusza w nogi oponenta. Guram obronił się w ostatniej chwili.

Druga odsłona. Gamrot został niemal od razu trafiony mocnym prawym, chcąc wyprowadzić kopnięcie. Przytomnie jednak zachował się w defensywie.

Guram co jakiś czas zagrażał kopnięciami. Gamer odpowiedział dobrym prawym. I w połowie rundy kolejny takedown, ale rywal wyszedł z akcji błyskawicznie. Dobra kombinacja od Gurama. Gamrot znowu szuka parteru i usiłuje kontrolować sytuację z góry. Gruzin za to szukał przechwycenia ręki. Powrót do stójki. Jeszcze przed przerwą ponownie próba powalenia. Wydaje się, że drugie pięć minut zdecydowanie lepsze w wykonaniu Kukateladze. W mediach społecznościowych także wiele osób wskazywało na 20-18 dla Kukateladze po tej rundzie.

Finałowe pięć minut. Kutateladze nadal szukał zaskoczenia przeciwnika swoimi kopnięciami. A Polak z kolei chciał wykorzystać swoją najmocniejszą stronę – parter. Na trzy minuty przed końcem podręcznikowo powalił oponenta. Ale zbyt wiele nie zdziałał potem. Sama walka jednak bardzo przyjemna dla oka. O rezultacie decydowali sędziowie. Niejednogłośnie wskazali Gruzina.

Tym samym dla Gamrota to pierwsza porażka w karierze. Kukateladze przedłuża serię wygranych do dziewięciu.

Przeczytaj też: „Mateusz w ciągu roku będzie w gronie pretendentów” – Mike Brown o wierzy, że Gamrot zajdzie daleko w UFC