Zdjęcie: Instagram: Daniel Rutkowski

“Czekam na sobotę, żeby zwieńczyć ten rok pięknym zwycięstwem” – Rutkowski pozytywnie nastawiony przed rewanżem z Zielińskim

Mistrz FENu i Babilonu zamierza w najbliższą sobotę obronić oba pasy.

Już w najbliższą sobotę podczas FEN 31 w walce wieczoru dojdzie do rewanżu o mistrzowskie pasy organizacji FEN i Babilon MMA. Zmierzą się w nim Adrian Zieliński (20-9) i Daniel Rutkowski (11-2). Po raz pierwszy obaj zmierzyli się w październiku 2019 roku na gali Babilon MMA 10 w Wieliczce. Lepszy okazał się wówczas „Rutek”, który zwyciężył przez jednogłośną decyzję. Do ich rewanżu miało dojść 28 marca 2020 roku podczas FEN 28, ale całe zdarzenie zostało wówczas odwołane. Rutkowski chce zwyciężyć, aby zakończyć 2020 rok trzecim, mocnym zwycięstwem.

Chcę wyjść z klatki zwycięsko i dam z siebie sto procent, ale to jest sport i nigdy nic nie jest pewne. Adrian ma mocną, dobrą stójkę i tu będzie chciał rozgrywać tę walkę. Czekam na sobotę, żeby zwieńczyć ten rok pięknym zwycięstwem. Rekord 11-2, mało zawodników w Polsce może się pochwalić podobnym, ale ja zawsze wychodzę i daję z siebie 100 procent, do tej pory to wychodziło i liczę, że tym razem też się uda.

Zieliński po porażce z Rutkowskim powrócił w sierpniu bieżącego roku na gali FEN 29 i pokonał w pierwszej rundzie Danilo Belluardo. Dla organizacji FEN stoczył jeszcze dwa inne pojedynki i obydwa wygrał przed czasem. Zwyciężył z Fabiano Silvą i Kamilem Łebkowskim. Wcześniej walczył w ACB, gdzie pokonał Rasula Edieva, Rasula Yakhyaeva i Ustarmagomeda Gadzhidaudo. Poległ natomiast w starciach z Joshuą Avelesem, Islamem Makoevem i Piotrem Halmannem.

Rutkowski po walce z Zielińskim stoczył trzy pojedynki. Przez jednogłośne decyzje pokonał Estabiliego Amato i Rene Runge, a przegrał w pojedynku bokserskim z Przemysławem Runowskim. „Rutek” jest niepokonany od 2015 roku. W swojej karierze pokonywał także między innymi Damiana Zorczykowskiego, Łukasza Rajewskiego, czy Aleksandera Georgasa.

 

Źródło: polsatsport.pl

Przeczytaj też: „Pas wróci do mnie i nie ma innej możliwości” – Adrian Zieliński mocno zmobilizowany przed rewanżem z Rutkowskim!

 

Kategorie
BabilonFENNEWS

Leave a Reply

Powiązane