Zdjęcie: Instagram/ Adrian Zieliński

„Pas wróci do mnie i nie ma innej możliwości” – Adrian Zieliński mocno zmobilizowany przed rewanżem z Rutkowskim!

Adrian Zieliński wierzy, że uda mu się zrewanżować "Rutkowi" i zdobyć pasy Babilonu i FENu.

Już w najbliższą sobotę podczas FEN 31 w walce wieczoru dojdzie do rewanżu o mistrzowskie pasy organizacji FEN i Babilon MMA. Zmierzą się w nim Adrian Zieliński (20-9) i Daniel Rutkowski (11-2). Po raz pierwszy obaj zmierzyli się w październiku 2019 roku na gali Babilon MMA 10 w Wieliczce. Lepszy okazał się wówczas „Rutek”, który zwyciężył przez jednogłośną decyzję. Do ich rewanżu miało dojść 28 marca 2020 roku podczas FEN 28, ale całe zdarzenie zostało wówczas odwołane. Zawodnik z Arrachionu przekonał się, że 31-latek z Radomia jest ciężkim rywalem, ale zamierza się zrewanżować i odzyskać mistrzowski pas.

Jego seria zwycięstw na pewno robi wrażenie, ale biłem się z takimi zawodnikami, więc to dodaje respektu, ale jest to respekt mobilizujący, żeby go nie lekceważyć, tylko dać z siebie sto procent. Druga walka z Danielem będzie wyglądała zdecydowanie inaczej. Pas mistrzowski wróci do mnie i nie ma innej możliwości.

Zieliński po porażce z Rutkowskim powrócił w sierpniu bieżącego roku na gali FEN 29 i pokonał w pierwszej rundzie Danilo Belluardo. Dla organizacji FEN stoczył jeszcze dwa inne pojedynki i obydwa wygrał przed czasem. Zwyciężył z Fabiano Silvą i Kamilem Łebkowskim. Wcześniej walczył w ACB, gdzie pokonał Rasula Edieva, Rasula Yakhyaeva i Ustarmagomeda Gadzhidaudo. Poległ natomiast w starciach z Joshuą Avelesem, Islamem Makoevem i Piotrem Halmannem.

Rutkowski po walce z Zielińskim stoczył trzy pojedynki. Przez jednogłośne decyzje pokonał Estabiliego Amato i Rene Runge, a przegrał w pojedynku bokserskim z Przemysławem Runowskim. „Rutek” jest niepokonany od 2015 roku. W swojej karierze pokonywał także między innymi Damiana Zorczykowskiego, Łukasza Rajewskiego, czy Aleksandera Georgasa.

 

Źródło: polsatsport.pl

Przeczytaj też: FEN 31: Rozkład jazdy

Kategorie
BabilonFENNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.