Zdjęcie: essentiallysports

Oficjalnie: Fabricio Werdum wystartuje w turnieju PFL w 2021 roku!

Były mistrz UFC zawalczy w turnieju o milion dolarów.

Fabricio Werdum w lipcu podczas jednej z gal UFC na Fight Island pokonał faworyzowanego Alexandra Gustaffsona. Walka ta była ostatnią na kontrakcie z amerykańskim gigantem Werduma. Brazylijczyk nie zdecydował się na przedłużanie jej, co chciały wykorzystać inne większe organizacje. Jako pierwszy zgłosił się Bellator, który chciał doprowadzić do rewanżu z Fedorem Emelianenko, ale obie strony nie doszył do porozumienia. Dziś organizacja PFL oficjalnie poinformowała, że Werdum wystartuje w turnieju o milion dolarów w 2021 roku.

Prezes PFLu – Peter Murray jest podekscytowany, że ktoś taki jak Werdum wystartuje w turnieju PFL i nie może się doczekać jego walki.

Z radością ogłaszam, że Fabricio Werdum podpisał umowę z Professional Fighters LeaguePeter. Fabricio jest jednym z najlepszych ciężkich wszechczasów i wiem, że kiedy wejdzie do klatki PFL, to będzie to coś więcej niż walka.

PFL z powodu pandemii koronawirusa musiał odwołać sezon w 2020 roku, ale już ogłosił powrót w 2021 roku. Sezon 2021 ma się rozpocząć 23 kwietnia, a wydarzenia mają się odbyć 29 kwietnia, 6 maja, 10 czerwca, 17 czerwca i 25 czerwca. Nie jest podana jeszcze data debiutu Werduma, jednak wiadomo, że wystąpi na którejś z kwietniowych gal. W 2021 roku, w turnieju PFL możemy się również spodziewać reprezentanta Polski – Marcina Helda, który wystąpi w turnieju wagi lekkiej.

 

 

Źródło: mmafighting.com

Przeczytaj też: Odliczanie do UFC 255: Figueiredo vs. Perez [Wideo]

Kategorie
NEWSPFL

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.